Народні депутати не продовжили легалізацію самобудів

Верховна рада України відхилила законопроект, що передбачає, зокрема, продовження до 31 грудня 2013 року введення в експлуатацію об’єктів, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

За ухвалення урядового законопроекту №11252 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з питань регулювання містобудівної діяльності» у другому читанні і в цілому проголосувало лише 219 депутатів при необхідних 226 голосах.

Після того, як депутати вирішили повернутися до законопроекту, їм знову не вистачило голосів для його прийняття (проголосувало 224 депутати). За ухвалення документа не голосували депутати «БЮТ» і комуністи.

Законопроект передбачав, зокрема, легалізацію введення індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, прибудов до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; побудовані до 12 березня 2011 року громадських будинків, будівель і споруд сільгосппризначення і та ІІ категорій складності.

Таким чином, згідно з чинним законодавством, легалізувати самобуди можна до кінця 2012 року.

Відхилений законопроект також передбачав скорочення термінів отримання і дії дозволів на виконання будівельних робіт, зокрема, строки отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки пропонувалося скоротити до семи днів з 10.

Крім того, законопроектом пропонувалося, зокрема, зберегти право на виконання підготовчих і будівельних робіт при зміні власника або генерального підрядника таких робіт без повторного переоформлення дозволів. Також незалежно від зміни власника залишаються дійсними до закінчення будівництва технічні умови об’єкта.

Крім цього, документом передбачалося врегулювання питань внесення змін до детальних планів територій за межами населених пунктів та встановлення адміністративної відповідальності за виконання будівельних робіт без дозволу, починаючи з об’єктів ІV категорії складності (зараз штраф у 600-700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн) поширюється на всі об’єкти до V категорії складності).

Проект закону зареєстрований в парламенті 25 вересня 2012 року.