Народні депутати не наважилися узаконити «Доступне житло»

Верховна Рада сьогодні в ході пленарного засідання, зняла з розгляду законопроект № 4124 від 25 березня 2009 р. ініційований Кабінетом Міністрів України Про забезпечення громадян доступним житлом.

«За» відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Текст законопроекту розміщений на офіційному сайті ВР.

Нагадаємо, що метою законопроекту є створення умов для доступності будівництва чи придбання житла для громадян, які потребують поліпшення житлових умов, але які не мають або втратили право на соціальне житло у відповідності з Законом України «Про житловий фонд соціального призначення».

Зокрема, законопроект передбачає, що державна підтримка будівництва (придбання) доступного житла здійснюється шляхом використання існуючих механізмів фінансування будівництва житла за рахунок коштів громадян і держави та впровадження додаткових, які передбачають надання громадянам державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла, а саме: сплати державою частини вартості будівництва (придбання) доступного житла, надання пільгового іпотечного кредиту, державних премій за накопичення житлових будівельних заощаджень на перший внесок за іпотечними житловими кредитами.

Тобто, оплата частини вартості будівництва доступного житла або державних премій за накопичення житлових заощаджень на перший внесок здійснюються у разі наявності у громадянина свідоцтва про право на державну підтримку.

Крім того, з метою запобігання зловживанням із доступним житлом законопроектом передбачено:

– створення автоматизованої системи збирання, накопичення, обліку та надання інформації про громадян, які згідно з цим законом мають право на доступне житло і державну підтримку, а також ведення Єдиного державного реєстру громадян, які мають право на доступне житло;

– впровадження свідоцтва про право на державну підтримку, яка є документом суворої звітності, форму, порядок видачі, обліку і обігу якого визначає Кабінет Міністрів;

– вимога про визнання такими, що потребують державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла громадян, середньомісячний сукупний дохід яких у розрахунку на одну особу не перевищує чотирикратного розміру середньомісячної заробітної плати у регіоні.