Нардеп пропонує за одну стару квартиру давати півтори в новому будинку

При відселенні із застарілого житла компенсація населенню буде складати не більше 150% від зайнятої площі. Така норма передбачена в законопроекті, який був зареєстрований минулого тижня народним депутатом Миколою Левченко.

Про це повідомили в прес-службі нардепа.

Пропонується внести зміни до статті 113, 171 Житлового кодексу Української РСР, якими регулюються питання компенсації при відселенні із застарілого житла або при реконструкції житлових кварталів. А також закріпити межі перевищення такої компенсації не більш ніж на 50%.

На думку автора законопроекту, відселення громадян з приватних житлових будинків у зв’язку з реконструкцією вулиць, прокладкою комунікацій, знесенням старих аварійних будинків вимагає залучення значних коштів з місцевих бюджетів. Особливо актуальне це питання для великих міст, де достатньо висока ринкова вартість житла та земельних ділянок. Крім того, є факти спекуляцій правом на отримання житлової площі під час знесення старої.

Сьогодні відселення із застарілого житла в нові квартири проходить за нормами Житлового кодексу, прийнятого ще в 1985 році. За чинним законодавством на одну людину, прописаного у застарілому житло, необхідно надати від 9 до 13,65 квадратних метрів житлової площі в новій квартирі. Але всі труднощі полягають у тому, що при відселенні жителів, які ведуть роздільне господарство, вони можуть вимагати окремі квартири для кожного прописаного у квартирі. Зафіксовані випадки, коли для 4 прописаних в старій квартирі доводилося виділяти окремих 4 квартири.

Новий законопроект пропонує встановити коефіцієнт компенсації не більше 1,5. Таким чином, мешканці, які проживають у квартирі або будинку з житловою площею 60 м2 незалежно від кількості прописаних людей при відселенні можуть претендувати на житлоплощу до 90 м2.

“Сьогодні місцева влада не може надати житло людям, які потребують відселення, так як часто на одну квартиру на 2 або 3 натомість. Це обумовлено, з одного боку, законодавством, а з іншого – бажанням людей отримати максимальну вигоду з цієї ситуації. При цьому бажання людей можна зрозуміти, оскільки вони діють, виходячи з існуючих можливостей. Фактично сьогодні влада обманює людей, які сподіваються на відселення, але ніколи його не отримають, тому що на це просто не вистачить грошей”, – прокоментував Н.Левченко.

На думку депутата, зміни в законодавстві допоможуть оновити житловий фонд і залучити кошти приватних інвесторів для вирішення проблеми застарілого житла.