Наплив туристів у Берлін спровокував підвищення орендної плати

Берлін зустрічає відвідувачів вже не так привітно, як раніше: жителі німецької столиці звинувачують туристів як в безперервному шумі, так і в підвищенні орендної плати.

Берлін вже майже досяг рівня Лондона і Парижа за кількістю туристів і привітність місцевих жителів змінилося зневажливими поглядами.

«Валіть додому, веселі туристи» – свідчить наклейка в східному районі Фрідріхсхайн, тоді як знак у сусідньому Кройцберге говорить «Берліну ти не подобаєшся». В районі модних барів хтось нашкрябав: «Ніяких американських хіпстерів штани в обтяжку!»

Прагнення туристів зупинятися в приватних квартирах породжує підвищений попит на ринку оренди житла в Берліні. При цьому бюджет туристів дозволяє їм не особливо економити, в той час як німецької молоді доводиться шукати дешевші варіанти або орендувати квартиру вскладчину.

Зрозуміло, шумлять на вулицях Берліна аж ніяк не тільки туристи, проте місцеві жителі вважають, що це право належить виключно їм.

Експерти хвилюються, що негативне ставлення до туристів може розполохати відвідувачів міста, адже вони приносять Берліну близько €10,3 млрд. – майже 10% міського бюджету, повідомляє Daily Mail.

Буркхардт Кайкер, директор туристичного агентства, стверджує: «У Лондона і Парижа були сотні років, щоб звикнути до туристів, у нас же – лише 20. Скоро все буде в порядку».