Наплив росіян на новорічні свята спровокував подорожчання оренди квартир в Києві

Туристи з Росії масово їдуть в українську столицю на свята. Тому власники квартир, що здаються подобово, мають намір заробити на приїжджих.

Як пишуть Коментарі з посиланням на газету «Ділова столиця», попит на орендоване житло для вечірок в цьому сезоні зріс порівняно з минулим як мінімум на 10-15%.

Перші заявки на бронювання апартаментів почали надходити в спеціалізовані агентства ще з жовтня, а на кінець листопада понад 70% найбільш ходових трьох – і чотирикімнатних квартир вартістю до 1 тис. грн. у добу були вже розібрані.

Це дозволило господарям квартир, що здаються, переглянути ціни і умови оренди. Якщо в минулому році мінімальний термін, на який можна було зняти квартиру в переддень новорічних свят, становив три доби, то сьогодні багато хто погоджуються нехай постояльців не менш ніж на п’ять днів, а то і тиждень.

При цьому за проживання 31 грудня та 1 січня власники вимагають подвійну суму, хоча стандартні орендні ставки не змінювалися. Додатково з клієнтів беруть заставу в розмірі $100-300, який обіцяють повернути лише у разі, якщо вечірка пройде без наслідків для інтер’єру.

У підсумку, за середньостатистичну двокімнатну в центрі Києва, яка зазвичай коштує близько 500 грн. у добу, у переддень Нового року доведеться викласти від 4,3 тис. грн. за п’ять днів.

Видання зазначає, що основний приріст клієнтської бази в поточному році забезпечують росіяни. За даними експертів, частка орендарів з Росії становить 35-40%, хоча в попередні роки не перевищувала 20%.

Багато вирішують провести в Києві зимові канікули після того, як побували на Євро-2012, зазначає видання.

Досить багато охочих зустріти Новий рік у Києві спостерігається з вітчизняних міст-мільйонників, зокрема, Донецька і Харкова.

Середній бюджет, на який розраховують більшість постояльців, становить 600-1 тис. грн. в добу. Однак не багато хто готовий орендувати житло на п’ять діб, тому шукають квартиру в спальних районах столиці, де господарі менш вередливі.

А ось для новорічного корпоративу зазвичай багато хто не проти орендувати котедж. Попитом користуються приватні будинки площею від 150-200 кв. м. розташовані або в столиці, або в найближчому передмісті (до 15 км). Мінімальні ціни, за якими можна зняти будинок, стартують з 1,8-2,5 тис. грн. у добу, що відповідає торішнім розцінками.