Найнебезпечніші для інвестицій в нерухомість країни Європи

Нідерланди, Словенія, Греція, Португалія та Ірландія є найнебезпечнішими для інвестицій ринками за підсумками 2012 року.

Ситуація в цих країнах не покращиться і в 2013 році, стверджують експерти.

Консалтингова компанія Colordarcy, проводить дослідження ринків, наголошує, що економіка Нідерландів «просіла» на 1,6% в третьому кварталі 2012 року, а ціни на квартири впали на 8,2% в річному обчисленні. Всі ознаки вказують на те, що кінець кризи не наступить і в 2013 році. За оцінкою компанії Colordarcy, цей ринок показав себе гірше всіх в 2012 році.

Що стосується Словенії, то тут ціни опустилися на 4,9% порівняно з попереднім роком. Про це повідомляє портал Propertycommunity.com.

У Греції чверть працездатного населення не можуть працевлаштуватися. Само собою, це впливає на вартість житла. Компанія Colordarcy попереджає, що ті, хто не послухав їх ради в 2012 році, за підсумками третього кварталу виявили, що їх нерухомість в Греції подешевшала на 12%.

Нерухомість на популярних курортах Португалії залишається дорогою в порівнянні з сусідньої Іспанією, навіть незважаючи на те, що в цій країні дуже складно отримати кредит, і це одна з найслабших економік в Західній Європі. Ціни на квартири впали на 10% в річному обчисленні до травня 2012 року, а в цілому ціни на нерухомість знизилися на 7,9% у річному обчисленні між 2011 і 2012 роками.

У Дубліні ціни зараз впали на 55% у порівнянні зі своїм піком, і більшість аналітиків вважають, що ринок досяг свого дна. Для сімей практично неможливо отримати кредит в цій країні, якщо тільки загальний дохід сім’ї не досягає €100 тис.