Найдешевші квартири пропонують у харківських новобудовах

Сама дешева квартира на ринку вторинного житла України виставлена на продаж в Харкові за $16 тис. На київському ринку пропозиція стартує з $28 500. А от харківські новобудови впевнено підтягуються до столичних пропозицій, але зберігають перше місце в Україні серед міст-мільйонників за найнижчою ціною за кв. м. квартири в новобудові.

Кількість пропозицій про продаж на ринку житла за останні два тижні впала більш ніж в два рази. Що стосується київських новобудов, то протягом 2011 року фахівці спостерігають зростання попиту на первинне житло майже в три рази. Однокімнатні квартири в новобудовах економ класу, як і раніше, найбільш затребувані на ринку.

Найвигідніший варіант по ціні покупки квартири в недобудованому будинку. Однак навіть при всій видимій надійності забудовника та перевірці всіх основних документів по будівництву будьте готові отримати свою житлоплощу у володіння не раніше ніж через рік.

Активізували пропозиції та будівельні компанії, які вибудовують новобудови в передмісті Києва. Ціна всього за $30-40 тис. дедалі частіше згадується в рекламі таких житлових комплексів.

В інших регіонах України лідерство за дешевими квартирами на вторинному ринку житла утримує Харків. Новобудови Харкова підтягуються за ціною до столичних пропозицій. Але тримають впевнене перше місце в Україні серед міст-мільйонників за найнижчою ціною за кв. м квартири в новобудові – $750. Мінімальні ціни $26 тис. – $30 тис. можна знайти для квартир в житлових комплексах, які готуються до здачі в кінці 2011 – початку 2012 року.

Львів, Одеса, Дніпропетровськ і Донецьк рівняються на Київ. На вторинному ринку можна відшукати квартири за ціною до $28-30 тис. Новобудови в житлових комплексах не в центральних районах також можуть порадувати демократичними за ціною пропозиціями. Мінімальні ціни за кв. м. квартири в новобудовах в цих містах утримуються майже на одному рівні: близько $1000-$1200.

Нагадаємо, лідерами зниження цін на ринку житла Києва в 2011р. стали великі квартири і “гостинки”. Таким чином, можна говорити про зміну структури попиту, розповів аналітик компанії “Самсон” Всеволод Жоголєв.