Найближче майбутнє харківської нерухомості – стабільність.

На ринку нерухомості Харкова не передбачається ніяких змін, незважаючи на сьогоднішнє збільшення кількості угод.

Напередодні осені кількість продажів зросла, але очікувати подорожчання цін на квартири найближчим часом не варто, про це розповів фахівець з нерухомості в інтерв’ю сайту «Харків. Коментарі».

Розцінки на житло в Харкові впали, як і в інших містах України внаслідок економічної кризи. Сьогодні економіка стала більш стабільною, відповідно ситуація на ринку нерухомості теж тримається приблизно на одному рівні вже кілька років.

Спостерігається лише невеликі коливання у бік зниження цін. Якщо зіставити вартість квартир в доларах з минулим роком, то на ціни на житло біля станцій метрополітену порівняно з січнем-лютим цього року подешевшали на 5-10%, ну а у віддалених спальних районах вартість знизилася на 10-12%. Хоча є і виключення – житлоплощі в центрі мегаполісу стабільно тримаються в ціні. Ці спостереження стосуються цін «вторинної» нерухомості, так як переважна більшість купує квартиру саме в цьому секторі ринку.

Протягом цього року, за даними експерта, динаміка попиту сильно змінювалася. На початку року була дуже низька активність, влітку взагалі затишшя. Але чим ближче осінь, тим більше кількість переглядів і угод.

На даний момент сама жвава ніша на ринку нерухомості – одно – та двокімнатні квартири в хрущовках, гостинки. Найпопулярніші серед них квартири біля метро, а також у найбільш віддалених спальних районах міста – ХТЗ, Баварії, Залютіно та біля аеропорту.

За підрахунками фахівця ринку нерухомості, 90 % угод – обмінні, більшість з них на користь малогабаритних квартир, ті кому вдалося накопичити в меншості, але і вони роблять обмін правда вже на квартиру з більшою житлоплощею. Ще менше тих хто купує другу квартиру.

Іпотечні кредити для більшості залишаються недоступними, від загального числа угод це всього 3%. На даний момент у середньому ставки за кредитами близько 16% річних. Але, як показує досвід, для того, щоб кредити були насправді поширеними кредитна ставка не повинна перевищувати 12% річних. Зараз спостерігається тенденція до зниження кредитних ставок, але до доступних 12%, ще далеко.

Що стосується найближчого майбутнього харківського ринку нерухомості, то говорити про зниження або зростання цін не варто, 5-15 % це найбільш ймовірні коливання вартості, як вниз, так і вгору. Помітне зростання цін можливе напередодні Євро-2012, в слідстві зростання попиту на оренду.