Найбільший вибір житла – у Дарницькому районі

Кількість представлених до продажу квартир на вторинному ринку Києва збільшився в березні на 5,8% відносно лютого.

Про це у своєму щомісячному звіті повідомили аналітики ІАП «Столична нерухомість».

«Обсяг пропозиції в загальній площі і грошовому вираженні збільшився відповідно на 6,1% і 3,6%», – зазначили вони.

У структурі пропозиції житлової нерухомості переважають квартири, розташовані на правому березі – 40%, квартири, розташовані на лівому березі складають – 37% від загальної кількості, а в центрі Києва – 23%.
Найбільша кількість квартир за підсумками березня пропонувалася в Дарницькому (22%) у Печерському (13%) і Шевченківському (12%) районах. У Голосіївському – 11%, Дніпровському – 10%, в Солом’янському – 9%, у Святошинському – 7%. Найменша частка представлених до продажу квартир – у Деснянському (6%), Оболонському та Подільському (по 5%) районах.

Аналіз пропозиції з поділом за кількістю кімнат у цілому по Києву показує, що в загальному обсязі 1-кімнатні квартири займають 22%, 2-кімнатні – 32%, 3-кімнатні – 37% і 4-кімнатні – 9%. У перший місяць весни збільшення пропонованого до продажу житла спостерігалося на всі типи квартир, найбільше – на двокімнатні та трикімнатні (по 7%).

В аналітичному звіті також йдеться про те, що «частка квартир, вперше виставлених на продаж, в звітному місяці склала 12,6% від усього обсягу пропозиції. Середня ціна пропозиції «нових» квартир у Києві на 11,7% нижче середньозваженої ціни лютого і становить 1862 дол. кв. м.».