Найбільший океанаріум в Європі зявиться в Москві

Першим проектом у рамках «будівництва століття» на Всеросійському виставковому центрі стане створення найбільшого в європейській частині Росії океанаріуму. Планується, що він з’явиться на місці колишніх теплиць.

У будівництво найбільшого океанаріуму інвестори направлять 2,1 млрд. руб.

Процес реконструкції ВВЦ буде контролювати його власник – мерія Москви, яка гарантує країнам СНД їх право взяти в оренду в ВВЦ на 50 років павільйони республік СРСР. Заявлена вартість павільйонів становить 1 рубль за 1 квадратний метр.

Ставши єдиним власником ВВЦ, мерія російської столиці зможе нарешті почати обіцяну ще два роки тому реконструкцію комплексу. Тоді співінвесторами проекту погодилися стати співвласники компанії «Київська площа» Рік Нисанов і Зарах Ілієв. Бізнесмени, чиї статки Forbes оцінює сукупно у 3 мільярди доларів, планували вкласти в реконструкцію ВВЦ близько $1,5 млрд. Навесні цього року рада директорів ВВЦ затвердив в рамках запропонованої бізнесменами програми реконструкції будівництво океанаріуму.

Загальною площа океанаріуму складе 40 тис. кв. м. Його складовою частиною стануть дельфінарій і театр ластоногих, буде побудований на місці павільйону N23. Океанаріум в ВВЦ може стати найбільшим в європейський частині Росії. Зараз найбільший подібний об’єкт будується на острові Російський у Владивостоці, але він буде використовуватися в наукових цілях.

У концепції, підготовленої архітектурним бюро ABD Architects, зазначено, що об’єкт, який зможе одночасно прийняти до 2,64 тис. глядачів, буде побудований на ділянці 1,98 га.

В океанаріумі буде жити косатка. В Європі ця тварина є тільки в океанаріумі на Тенеріфе. Купівля косатки могла обійтися інвесторам приблизно в $1 млн, говорить одне з джерел газети.