Найбільш популярні промахи при будівництві будинку

Пропонуємо розглянути найбільш відомі помилки будівельників, щоб допомогти Вам уникнути їх.

Будівництво – справа тонка. Воно вимагає неймовірної концентрації уваги, гігантських фінансових вкладень, трохи кмітливості і бездонну чашу терпіння. Щоб побудувати що-небудь грандіозне, професіонали можуть працювати роками над проектом і стільки ж над спорудою свого шедевра. Але часто буває, що якась дрібна помилочка обов’язково знайдеться. І добре, якщо вона дрібна. А адже іноді від недоліку проектувальників може залежати не тільки естетична сторона або функціональність і безпеку людей, що знаходяться всередині будівлі!

Кажуть, добрими намірами вимощений шлях до пекла. Ось що, наприклад, поганого в бажанні заощадити? Найняти максимально недорогих архітектора, будівельну бригаду, зекономити на технології виробництва і будівельних матеріалах… Проблема тільки в тому, що під дешевизною часто ховається непрофесіоналізм. А дешеві матеріали – взагалі річ сумнівна, адже ніхто не гарантує їх якість. Але ви ж будуєте будинок, в якому збираєтеся жити…

Після цього варто задуматися про кошторис і прорахувати її до найдрібніших подробиць. До вже готової кошторисі додайте 10% на непередбачені витрати. Повірте, вони будуть, тому що вони є завжди. Тільки невиправний оптиміст може вірити, що можливо побудувати будинок ціною 12 000 доларів за 12 000 доларів.

Коли з теоретичною підготовкою розібралися, можна переходити до практики.

По-перше, подумайте про фундаменті. Без нього не обходиться жоден будинок. Він обов’язково повинен бути однорідним. Популярний стрічковий фундамент з проміжними стовпчиками не буде запорукою міцності вашого будинку, так і від холоду навряд чи захистить…

Щоб все будівництво не пішло нанівець, подбайте про правильне гідроізоляції будинку. Її краще всього розташувати між цокольним поверхом і фундаментом, а також між стіною та цоколем, про що багато будівельники, на жаль, забувають.

Вдалого будівництва!