Набули чинності зміни щодо нотаріальної оцінки майна

Проводити оцінку для здійснення операцій з продажу або обміні фізособами майна можуть тільки спеціальні оцінювачі. Суб’єкт оціночної діяльності повинен мати виключний вид діяльності – оцінка для оподаткування.

5 червня вступив у дію наказ Мін’юсту N766/5, яким внесені зміни в порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Як повідомляє Ліга, згідно з цим документом нотаріус може посвідчити договори з продажу або обміну об’єктів нерухомості між фізичними особами лише за наявності оціночної вартості такого майна, яка була виданна спеціальним оцінювачем.

Передбачається, що цей оцінювач повинен бути приватної форми власності суб’єктом господарювання. Оціночна діяльність з метою справляння податків (інших платежів) у передбачених законом випадках, зокрема і при вчиненні правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню, повинна бути виключним видом діяльності для такого оцінювача.

При цьому оцінювач зобов’язаний мати сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, а також бути включений до Держреєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності за напрямом “оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які здійснюються у відповідність із законодавством”.

При цьому, така ж оцінка для нотаріального посвідчення угоди повинна бути проведена, згідно з наказом, та з метою відчуження рухомого майна, зокрема транспорту.