На житлові програми виділять 580 млн. грн

У 2013 році на виконання житлових програм з держбюджету буде виділено більше 580 млн. грн.

Про це повідомив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.

Він відзначає, що в державному бюджеті на фінансування програми пільгового довгострокового молодіжного кредитування передбачено 80 млн. грн., що на третину більше, ніж у 2011 році. На 40 млн. грн. буде збільшено статутний капітал фонду.

За його словами, очікується, що в місцевих бюджетах також буде передбачено збільшення коштів на реалізацію цієї програми.

Він розповів, що на даний момент йде процес затвердження місцевих програм на 2013 – 2017рр. За його словами, в таких областях як Закарпатська, Запорізька, Черкаська і Сумська затверджено нові обласні програми забезпечення молоді житлом до 2017 року.

Експерт відзначає, що протягом першого кварталу поточного року очікується завершення цієї роботи.

«У цьому році фінансування держпрограми доступного житла передбачено на рівні 50 млн. грн.», – говорить фахівець.

Він додав, що у державному бюджеті також заплановані 300 млн. грн. для реалізації механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів. За словами глави відомства, ці кошти дадуть можливість виконати зобов’язання держави за договорами компенсації, укладеними в 2013 році і забезпечити подальший розвиток цієї програми в 2014 році.

Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву також розповів, що на 2013р. для виконання зобов’язань за договорами часткової компенсації, укладеними в період 2005 – 2009рр., передбачений обсяг бюджетних призначень 111 млн. грн. На думку Рисухіна, це забезпечить виконання планових зобов’язань з виплати часткової компенсації в цьому бюджетному році в повному обсязі.