На збереження історичного вигляду Цуму знадобиться 100 млн. дол.

ЦУМ у Києві по закінченню реконструкції збереже історичний фасад, а його інтер’єр буде повністю змінений. Про це в інтерв’ю повідомив Максим Громадцов, виконавчий директор компанії ЕСТА Холдинг, яка володіє універмагом.

Громадцов розповів, що компанія не планує склити фасад універмагу, проконсультувавшись з цього питання з громадськістю:

«Ми почули різний набір думок – від «Так, це правильно» до категоричного «Ні». Ми почули управління охорони пам’яток, консультаційна рада – і пішли на те, щоб залишити фасад в тому вигляді, в якому він є».

Громадцов також зазначив, що ЕСТА Холдинг не планує збільшувати поверховість Цуму за рахунок добудови. Проте в універмазі з’явиться підземна парковка на 200 паркомісць, а на верхньому поверсі проектується ресторанна майданчик.

«Два верхніх поверхи об’єднуємо в один. Замість ската даху з’явиться поверх, на якому будуть кафе і ресторани. З Хрещатика його практично не буде видно. А у жителів міста з’явиться єдине місце на Хрещатику, з якого можна буде зверху побачити всю головну вулицю країни. Зараз таких оглядових точок немає», – розповів Громадцов.

При цьому Громадцов підкреслив, що інтер’єр Цуму буде модернізований, оскільки оригінальні архітектурні рішення в універмазі практично не збереглися до моменту початку реконструкції.

«Виявилося, що тут автентичні інтер’єри збереглися лише у вигляді мармурових сходів і облицювання мармурових колон. Все інше – 80-90 роки. Ескалатори, наливна підлога, підвісні стелі, пластик. Всі елементи, які дійсно цікаві й гарні, автентичні – мармурові сходи, колони – вони у нас розібрані, законсервовані реставраторами, лежать в коробочках, пронумеровані. Ми думаємо про те, як їх використовувати в інтер’єрі. Звичайно, інтер’єр не буде радянський, він буде досить сучасний. Ми хочемо контраст отримати: за історичним фасадом – щось нове», – зазначив Максим Громадцов.

Виконавчий директор ЕСТА Холдингу також повідомив, що реконструкція Цуму обійдеться більш ніж в $100 млн.

Нагадаємо, що відкриття реконструйованого універмагу намічено на початок 2015 року.