На якому поверсі жити найкраще?

Про переваги і недоліки життя на першому та останньому поверхах.

У радянський час, коли в містах приватний сектор примусово відступив на користь п’ятиповерхових хрущовок, найбільш привабливим для проживання людини вважався третій поверх. Так звана “золота середина” не затьмарювала своїх проблемами мешканців останнього поверху: в дощовий період – протікаючим дахом, в жаркий сезон – розпеченим повітрям, а в зимовий – промерзанням. Перший поверх в будинках того періоду також не надихав своїх квартирантів – вогкість, неприємний запах, що мчить з підвалу, проживання там же щурів, мишей, жуків, котів і собак, часто бомжів.

Сучасні забудовники запевняють, що сьогодні за допомогою інноваційних технологій практично вдалося ліквідувати недоліки першого і останнього поверхів. Відповідно, смаки покупців поступово змінилися, тому жодних пріоритетів у виборі поверховості практично немає, зазначають експерти. Змінилися смаки покупців, вирішили придбати квартиру в новому багатоповерховому будинку, дізнавався “Оглядач”.

Нюанси першого і останнього поверхів

Слідом за появою нових матеріалів, змінилися і технології влаштування покрівлі, звертають увагу забудовники. “В наших будинках використовується дах шатрового типу. Останній дев’ятий поверх перекритий залізобетонними плитами. Кроквяна частина виконана з дерев’яних балок. Проводяться роботи з утеплення, гідроізоляції, паробар’єра. Зовнішнє покриття даху – металочерепиця. Тому монтаж такого даху – трудомістка і дорога справа, однак це гарантує його тривалу експлуатацію і максимальний комфорт мешканців останнього поверху”, – розповідає про технології директор будівельної компанії “Гарант-Житло” Олексій Завальнюк.

З’явилися цікаві інновації і при зведенні перших поверхів багатоповерхових будинках. “У всіх наших будинках наявність цокольного поверху з розташованими в ньому об’єктами соціально-побутового призначення автоматично вирішують питання першого поверху. І, як показала практика, власне існування ідеального поверху для життя – це міф, так як кожен з них має переваги і недоліки по відношенню до суто кожній людині”, поясняетдиректор девелоперської компанії “Білдгруппменеджмент” Інна Валентинівна Бречко.

Чи існує на світі ідеальний будинок?

А ось ідеальний житловий будинок з точки зору вітчизняних екологів, все-таки існує. Згідно з їх думку, це будівля невисокою поверховості – до дев’яти поверхів. При цьому необхідно, щоб з одного боку була розташована на території з зеленими насадженнями, чи то парк, ліс, підійде навіть приватний сектор. А, з іншого боку бажано наявність водойми. Така сукупність природних ресурсів – кращий фільтр, що не пропускає бруд і пил. Ось в такому будинку жити можна на будь-якому поверсі без шкоди для здоров’я, зазначають лідери руху “Майбутнє для всіх” Ігор Арсенов і Владислав Щербатюк.

Однак у столиці в умовах масової забудови такий збіг є практично неможливим, тому доводиться ретельно зважувати всі за і проти при виборі кожного з поверхів.

Що скажуть психологи

На думку психологів, життя на першому поверсі чинить сприятливий вплив на емоційний фон людини, так як зберігається зв’язок із землею, зовнішнім світом, не розвивається звичка дивитися на людей зверху вниз. Особливо це важливо для людей похилого віку, у яких з роками бажання відчувати під ногами твердий ґрунт зростає.

У теж час одним з факторів твердого психологічного стану, за словами психолога центру “Сенс” Ростислава Юр’єва, є гарний вид з вікна. Якщо ж все не так ідеально, як рецепту для збереження гарного настрою рекомендуються здійснювати регулярні вилазки в цікаві місця. Як варіант, можна облагородити ділянку землі, що прилягає до ваших вікон. Милуючись висадженими квітами, декоративними хвойними деревцями, міський житель буде відчувати себе затишно. Також можливий переїзд на останній поверх.

Переваги і недоліки останнього поверху

…Як здорово, все-таки, спостерігати нічне життя, мерехтіння вогнів, відчувати смак свободи і безмежного простору. Квартира або пенхаус на останньому поверсі – вибір часто молодих людей з активною життєвою позицією, творчих і впевнених у собі. Головне не бути одним з трьох осіб, які, згідно з висновками зарубіжних вчених, бояться висоти. І, звичайно, варто бути морально і фізично готовим до поломки ліфтів. Тому лікарі рекомендують людям старшого віку не забиратися вище 4-го поверху. Адже в літньому віці вже необхідно берегти своє здоров’я, а не піддавати його настільки колосальним навантаженням, впевнена терапевт київської районної поліклініки Інна Козакова.

“Побажання не залежати від роботи ліфтів висловлюють також сім’ї з маленькими дітьми. Так і мамам зручно стежити за своїми чадами на ігровому майданчику, не виходячи з квартири”, – коментує уподобання українців начальник відділу по роботі з інвесторами компанії “ПИКБУД” Влад Онищенко.

Може, на перший поверх?

Перший поверх зручний для будь-якого виду бізнесу, саме тут розташовуються об’єкти інфраструктури. Нерідкі випадки придбання людьми квартири з метою переведення її в нежитловий фонд для використання в комерційних цілях. Під час перепродажу квартири на першому поверсі, які будуть використовуватися під бізнес, як правило, стоять на порядок дорожче. А якщо житло ще й має документи про приналежність до нежитлового фонду, то націнка може збільшуватися в рази. Приватний ріелтор Галина Черненко розповіла, що у 2008 році приміщення під магазин, розташований по вулиці Саксаганського в Києві було продано за 1 млн. доларів. Якщо б таке ж приміщення продавалася на другому поверсі, на той момент така квартира коштувала близько 400 тис. доларів. І, що цікаво, такі варіанти в 2008-2009 роках власники квартир довго не могли збути з рук.

Розвіємо міф про те, що шум – прерогатива першого поверху. Поширення вуличного шуму по висоті може носити абсолютно загадковий характер. Наприклад, на 21-му поверсі висотки вночі чітко чути переговори між закоханою парочкою, але зовсім не чути на першому. Тому перед купівлею квартири варто вийти на балкон і особисто переконатися у відсутності сторонніх звуків або поставити шумозахист.

Що ж вибрати?

І, все-таки, який же поверх вибрати в підсумку. Обдзвонивши ряд відділів продажів квартир в новобудовах, виявилося, що практика реалізації квартир на першому і останньому поверхах кардинально відрізняється. Є будинки, в яких останній поверх значно дорожче, ніж усі інші. В цьому разі аргументація наступна: там розташований пентхаус з панорамними вікнами. В інших будинках дорогі і перші поверхи, так як будівлі розташовані в многолюдях частинах міста, тому тут квартири будуть викуплені, не тільки житла, але і в тому числі під бізнес.

“Наші будинки розміщені в тихій та спокійній частині Ірпеня, тому поки що перший і останній поверхи трохи дешевше середніх цін, але з часом і розвитком житлових комплексів ми плануємо ліквідувати цю різницю. Поки що люди тільки починають розуміти переваги цих поверхів в сучасних будинках, тому ми прогнозуємо навіть підвищення попиту на перший та останній поверхи”, – підкреслила Інна Бречко.