На які критерії спирається банк при видачі кредиту?

При прийнятті рішення про надання потенційному позичальнику кредиту банк спирається на оцінку його кредитоспроможності.

Про це повідомляє Оксана Гребінська, заступник голови правління АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК».

За її словами, з цією метою оцінюються доходи клієнта, його місце роботи (положення підприємства, на якому працює потенційний позичальник, своєчасно підприємство виплачує зарплату тощо). При оцінці доходів в розрахунок беруться всі можливі джерела надходження коштів, а також доход від інших членів сім’ї, плюс аналізуються щомісячні витрати, витрати на утримання утриманців. Причому найчастіше в розрахунок беруться офіційно підтверджені дані. Хоча банки можуть брати до уваги інші доходи, не мають підтвердження. Але це залежить від кредитної політики даної кредитної установи і його готовність брати на себе ті чи інші ризики.

Згідно інформації, крім аналізу доходів і витрат потенційного позичальника, зіставляється рівень доходів із середніми доходами у сфері його діяльності, оцінюються майнові активи.

Як повідомляється, важливий критерій – кредитна історія. В даний час фінансові установи в повній мірі використовують інформацію бюро кредитних історій, взаємодія з яким в значній мірі дозволяє банкам отримати достовірну інформацію про кредитної історії позичальника. Причому банки враховують не тільки наявність прострочення у попередніх кредити, але і терміни прострочення у разі її наявності. Так, деякі фінансові установи допускають кредитування клієнтів, які мали у своїй кредитній історії прострочення за кредитами до 10-30 днів.