На виселення мешканців хрущовок не потрібно згоди 100% власників квартир, – думка

Збільшення кількості житла в Києві відбудеться за рахунок знесення хрущовок.

Про це йдеться у планах розвитку Києва.

Як заявив глава комунальної організації «Інститут Генерального плану р. Києва» Сергій Броневицький, хрущовками треба було займатися ще років 7-8 тому, а сьогодні вдома вичерпали свій ресурс.

Він також додав, що вже складено перелік першочергових кварталів, що підлягають реконструкції. Однак, на законодавчому рівні існує ряд нюансів, які заважають реалізувати ці плани.

«Перший план – це відселення. Інвестор залишається один на один з конкретним жителем — з кожним потрібно домовитися. З реконструкціями спрацьовує економічний фактор — інвестору невигідно займатися відселенням, в той час коли інші території не обтяжені. Є також юридичний момент, так як дуже складно відселити всі 100%. Жителі часто хочуть за свою квартиру дві або навіть чотири в обмін», –пояснив ситуацію Сергій Броневицький.

За його словами, повинен бути прийнятий закон, який врегулює збільшення площ. Адже якщо виселенці будуть вимагати житло великих площ, то інвестору буде невигідно.

«На сьогоднішній день законів прямої дії на відселення не існує. Однак якщо 70% мешканців будинку згодні на відселення, то, я вважаю, що до решти 30% цю процедуру, потрібно буде робити примусово», – підсумував експерт.