На всіх житомирян квартир не вистачає

Сьогодні у Житомирі не тільки дорого орендувати квартири, але важко знайти житло, яке б відповідало всім вимогам і побажанням.

Якщо вірити державній службі статистики, в Житомирі в середньому оренда однокімнатної квартири коштує 1757 гривень і це ще навіть без комунальних послуг. Двокімнатна квартира, стверджує статистика, обійдеться не менше 2284 гривень, а трикімнатна ще на тисячу більше. Дозволити собі жити в таких дорогих тільки за ціною апартаментах, може не кожен, тим більше середній заробіток житомирян в середньому 2691 гривень. Однак люди якось викручуються – по можливості живуть з батьками у власній квартирі або тісняться в орендованій кімнаті.

Перевірити бреше статистика кореспонденти місцевого видання «20хвилин» взялися самі. Купивши газету з оголошеннями, по черзі почали набирати номери з графи «однокімнатні квартири» попередньо вибравши найбільш дешеві варіанти.

У результаті з’ясувалося, що за текстом обіцяють однокімнатну за тисячу, в розмові кажуть, що квартир за такою ціною немає і пропонують не чекати, а вибирати з найдорожчих пропозицій. C п’ятого разу журналісти потрапляють на посередників. Вони просять почекати кілька хвилин і вже за 1200 грн. пропонують однокімнатні без ремонту і меблів ближче до центральних вулицях. Всього констатують, що зараз не сезон, і якщо квартира дуже потрібна, то можна вибрати що-то і з двокімнатних, але по сусідству в іншу кімнату заселиться ще хтось. Такий варіант коштуватиме 1800, а то і навіть 1600 гривень, але на Крошні або Богунії, звідти транспортом до міста добиратися дуже довго.

«Однокімнатні квартири в Житомирі розбирають швидко, у нас є свої клієнти, які вже дзвонять по кілька разів, перепитуючи або щось з’явилося. Двокімнатні теж шукають, але значно рідше. Їх так само як трьох кімнатні господарі намагаються здавати тільки сім’ям, бояться, що молодь буде влаштовувати гуляння, – розповідає посередниця.

З’ясувалося, у Житомирі не просто дороге житло, його ще й не вистачає на всіх бажаючих, тому що жити на околицях міста або в кімнаті приватного будинку навіть за менші гроші погоджуються не всі, тому що на поїздки доведеться витрачати чимало. А от житло без ремонту або меблів, перебої з водою, у тому числі відсутність гарячої, стара сантехніка – житомирян ймовірно не лякають, адже посередники про це говорять відкрито і говорять. І якщо орендар не погодиться, то вже через тиждень і це житло заберуть.

«Ще місяць-два і студенти почнуть виїжджати, тоді квартиру знайти легше і господарі не так перебирати, бо зараз до орендарів ставлять свої вимоги і завищують ціну. З усіма можна домовитися, моя справа звести вас і забрати свою частину за виконану роботу», – пояснює особисто при зустрічі посередник Олег.

З тим, що статистика не відповідає дійсності, посередник погоджується частково, тому що в такому питанні навіть середня ціна – це відносні цифри.

Адже можна знайти трикімнатну квартиру майже в центрі без ремонту, але за символічні 1400, тому господареві просто треба, щоб за житлом хтось нагледів, або притримує, поки збере гроші на ремонт або вона залишилася в спадок. Можете за 2700 знайти двокімнатну з ремонтом, пожити там місяць-два і господар знизить ціну, а може і навпаки.

На кожного покупця свій товар і кожен розраховує на свій дохід. Однак зараз у Житомирі товару на вибір залишилося не багато, тому і ціни ростуть тільки вгору.