На території західного Криму вигідно будувати готелі «економ-класу»

Західне узбережжя Криму – недооцінений туристичний рай.

На узбережжі західного Криму доцільно будівництво готелів класу 1-3 зірки і розвиток пляжного відпочинку, відпочинку з дітьми і оздоровчого відпочинку, який включав би в себе лікування цілющими грязями в поєднанні з косметичних і SPA-процедурами.

Крім того, конкурентоспроможним на заході Криму може бути молодіжний, розважальний, подієвий і «зелений» туризм, круїзи, заявили експерти компанії McKinsey & Company, які здійснювали діагностику потенціалу розвитку туризму на західному узбережжі Криму за замовленням Ради міністрів АРК.

Як повідомив керівник проекту Дмитро Девятериков, в ході проведення діагностики експерти компанії провели низку зустрічей з представниками місцевих та республіканських органів влади і бізнесу, вивчили досвід розвитку кращих світових курортів, оглянули території Євпаторії, Сакського, Чорноморського і Роздольненського районів, а також проаналізували переваги, недоліки та стан інфраструктури регіону.

«Аналіз світового досвіду показує, що для успішного розвитку курорту важливо наявність вільних масивів земель належної якості, визначення єдиного вдалого позиціонування курорту, дотримання єдиного плану розвитку, широке державно-приватне співробітництво і створення спеціального органу управління курортною зоною з широкими повноваженнями. На західному узбережжі є необхідні фактори для розвитку якісного та затребуваного курортного пропозиції», – повідомив Дмитро Девятериков.

Так, він зазначив, що в регіоні чиста морська вода, велика протяжність піщаних пляжів, природний заповідник на мисі Тарханкут, наявність медичних лікувальних грязей, а також можливостей для розвитку водного спорту – дайвінгу і кайтсерфінгу. Залучати європейців буде Міжнародний музичний фестиваль «Казантип», а туристів з країн СНД – відсутність візового режиму і єдину мову спілкування.

Недоліками території є степова місцевість, відносно короткий купальний сезон, брак готелів і ресторанів, низький сервіс, нерозвинена інфраструктура, а також зношені каналізаційні мережі та очисні споруди. Виходячи з отриманих даних, експерти прийшли до висновку про доцільність будівництва на узбережжі готелів класу 1-3 зірки.