На столичному ринку торговельної нерухомості гряде поповнення

Торгова нерухомість Києва самий жвавий сегмент сьогодні і завтра теж, відзначають експерти.

У найближчому майбутньому заплановано помітне збільшення пропозицій на київському ринку торгової нерухомості за рахунок введення нових площ, 7-ми нових торгових центрів. Про це повідомив Віктор Оборський, керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG.

Нові торгові центри, заявлені до відкриття у другій половині 2012 року загальною площею під оренду 223 тис. кв. м збільшать ринкова пропозиція на 28%. Про значне пожвавлення на ринку говорить також запланований на початок 2013 року відкриття 9 нових об’єктів торговельної нерухомості, однак найбільш ймовірно відкриття 6 ТЦ, загальна площа яких складе 292 800 кв. м.

Зі слів Віктора Оборського, на тлі масштабної появи нових пропозицій кілька посилиться конкуренція. Встояти на ринку зможуть лише ті об’єкти, які будуть мати грамотне управління. На конкурентоспроможність будуть впливати місцерозташування, архітектура, формат ТЦ, позиціонування, концепція, набір операторів.

Велика кількість охочих вийти на український ринок торговельної нерухомості говорить про підвищеної інвестиційної привабливості цього сегмента, відповідно девелопмент торговельної нерухомості залишається вельми перспективним бізнесом. Партнер компанії UTG Віталій Бойко прогнозує, що поріг входження на ринок девелопменту торговельної нерухомості буде зростати. Для столиці на сьогоднішній день він перевищує $50млн. Для проектів, які тільки планують стати ключовими на київському ринку, він складе близько $150 млн.

Такі суми, безсумнівно, вимагають ретельно вивірених інвестицій, тому зараз дуже високі вимоги до правильності, унікальності концепції, до якості самого об’єкта, зазначає Віталій Бойко. Враховуючи жваву ринкову ситуацію, забудовники націлені на створення конкурентоспроможних проектів, для цього звертаються за комплексними послугами консультантів: від досліджень ринку до набору орендарів.

В цілому, експерти відзначають тільки позитивний розвиток ринку торговельної нерухомості України і пророкують йому майбутнє самого розвивається сегмента. Такий стан ринку викличе зацікавленість з боку нових іноземних ритейлерів, відзначає директор компанії UTG Євгенія Локтіонова. При цьому закордонні оператори воліють працювати тільки з тими брокерськими компаніями, у яких гарний портфель реалізованих проектів і є досвід по виведенню нових гравців на український ринок.