На розвиток ринку нерухомості України вплине світова фінансова модель, – експерт

Крім внутрішніх факторів, перспективи вітчизняного ринку нерухомості в Україні також буде залежати від світової фінансової моделі, яка можливо в поточному році не зміниться.

Про це розповів учасник ринку Олег Салмін.

«Шанси на те, що відбудуться зміни у світовій фінансовій моделі, в результаті яких з’явиться можливість відкрити новий потік використання капіталу, досить великі. Це пов’язано з тим, що готівки в світі невелику кількість. Населення тримало їх в надії на щось, але вже сьогодні очевидно, що ці гроші не працюють і все тому, що банківські ставки дуже низькі», – пояснив експерт.

Салмін дотримується думки, що для нерухомості, зокрема української, ця ситуація може відкрити нові перспективи. Він вважає, що нерухомість буде цікава інвесторам, але тільки досить зрозуміла нерухомість.

«Це дуже важливий момент – наскільки наша нерухомість може бути зрозумілою для інвесторів. Адже в США і в Європі цей ринок зрозумілий, захищений, політичних ризиків менше, у нас поки що цього немає», – підкреслив фахівець.

За словами Салміна, для України поточний рік буде досить складним у плані залучення капіталу. Однак, якщо озвучені ним зміни у світі все ж таки відбудуться, то в 2014 році Україна може сподіватися на залучення інвестицій в невеликих обсягах.