На одного українця будують 15 см житла в рік, – експерт

Сьогодні середній темп будівництва житла в Україні становить 15 см на людину в рік.

Про це заявив голова наглядової ради Всеукраїнського союзу виробників будівельних матеріалів Іван Салій.

Найменший показник на Закарпатті, де будують по 3 сантиметри житла на людину. А найвищий показник будівництва в Києві. Тут на людину доводиться 0,47 м житлоплощі.

Однак, на думку Салія, цей показник ніяк не можна порівняти з цифрами навіть сусідніх Росії та Білорусі. Більш того, в мільярдному Китаї, де спостерігається дефіцит житлової площі на одного мешканця припадає по 1 м житла, що будується.

При цьому глава Союзу виробників будматеріалів підкреслив, що в умовах низької купівельної спроможності населення участь держави мінімальна (від 0,3 до 0,8%). Число ж «заморожених» будоб’єктів, за даними Салія, досягло 3 000 (з урахуванням малоквартирних будинків).

У той же час будівельна галузь України «платить державі взаємністю». Так, всупереч заяви нашого уряду про подолання кризи в будівництві, галузь займає 2,7% ВВП. Крім того, з початку поточного року будівельна галузь демонструє серйозне падіння: адже тільки по Києву на 37%, зазначає Іван Салій.

Між тим, як передає regionews.sumy.ua будівельна галузь Сумської області демонструє зростання і позитивну динаміку. Так, у січні-лютому 2013 року будівельні підприємства області виконали робіт на суму 69,4 млн. грн. Індекс будівельної продукції вперше два місяці 2013 року, порівняно з відповідним періодом минулого року, склав 130,4%.

Між тим, Сумщина – один з лідерів в Україні по реалізації державних програм щодо забезпечення населення доступним житлом. На 2013 рік вже затверджено 24 об’єкти, які підпадають під дію державних житлових програм. У минулому році в Сумській області за державними програмами введено в експлуатацію 10 тис. кв. м. житла, 192 сім’ї придбали власні квартири.

Нагадаємо, раніше інший експерт, Віце-президент Конфедерації будівельників України Ігор Лисов заявляв, що вітчизняної будівельної галузі вдалося вийти на докризовий рівень. Адже в 2012 році було побудовано понад 10 млн. кв. м житла. Він також додав, що цього недостатньо, оскільки в інших країнах на одного жителя доводиться в декілька разів більше квадратних метрів житла, ніж у нашій країні.