На Оболоні ввели 10 тис. кв. м житла за програмою ДІУ

Державна іпотечна установа виділив 50 млн. грн. на завершення будівництва ЖК “Park Stone” в Оболонському районі в Києві. Першу чергу комплексу загальною площею 10,5 тис. кв. м урочисто ввели в експлуатацію у вівторок глава ДІУ Валентин Рибачук та голова правління ПАТ “Авант-банк” (банку партнера ДІУ) Веніамін Лєбєдєв.

Для ДІУ це вже 18-й будинок, введений в експлуатацію за програмами пільгового рефінансування для банків. Всього ж у проектах установи бере участь 35 об’єктів. За словами В. Рибачука, одним із чинників, який сприяв відбору ЖК “Park Stone” і “Авант-Банку” для участі в програмі ДІУ, стала надійність забудовника та виконання ним взятих зобов’язань. “Ми дуже ретельно відбираємо об’єкти. Вивчаємо документи і економічну складову. Якщо виділені гроші йдуть на будівництво, а не на інші потреби – ми працюємо з таким забудовником. Сьогодні ми виділили “Авант-Банку” 50 млн. грн. і бачимо, що об’єкт добудований”, – сказав В. Рибачук.

Як зазначив голова правління “Авант-Банку” Веніамін Лєбєдєв, підтримка ДІУ стала для банку та забудовника фінансовим плечем, яке дозволило не збавляти темпів будівництва на найбільш відповідальною фазі – підготовці до введення в експлуатацію. “Саме на цьому етапі в будинку прокладаються комунікації і забудовник несе значну частину витрат. Сьогодні в ЖК “Park Stone” всі комунікації готові для будівництва не тільки 1-ї черги, але і всіх семи секцій, а також торгового центру. Це додаткові гарантії інвестору, що будинок буде добудований, що не буде затримок, пов’язаних з нестачею інженерної інфраструктури”, – повідомив він.

За словами В. Лебедєва, вже найближчим часом банк зможе почати видачу кредитів за програмами ДІУ для потенційних покупців готових квартир в ЖК “Park Stone”. “Суть пільгового кредиту при цьому полягає не тільки в низькій порівняно з ринком кредитною ставкою, але і в тривалому терміні позики. Сьогодні на ринку складно знайти кредит на 30 років, ми ж завдяки підтримці ДІУ, можемо надавати такі кредити. Це дає можливість знизити навантаження на позичальника”, – повідомив банкір.

Як розповів начальник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя, комплекс розрахований на 560 квартир, 166 з яких були введені в експлуатацію першої черги. “Квартири купують переважно молоді сім’ї з дітьми і небагато студентів. Близько 95% квартир купуються для проживання господарів, випадки покупки для здачі в оренду – поодинокі. 85% квартир було розкуплено до введення в експлуатацію. У третій секції, яка буде вводитися початку 2014 року, вже розпродано більше 60% квартир”, – зазначає Д. Шостя. Повністю комплекс буде введений в експлуатацію у другому кварталі 2015 року. “Завдяки підтримці ДІУ ми можемо будувати швидше залишилися секції, не виставляючи їх на продаж до рівня готовності до 80-85% і не піддаючи інвесторів зайвим ризикам”, – сказав представник забудовника.

За його словами в 1-й і 2-й секції комплексу побудовані одно – і двокімнатні квартири, практично всі вони підпадають під програми ДІУ. “Це квартири невеликого метражу, близько 43 (1-кімнатні) і 76 (2-окімнатні) метрів. Відповідно, якщо у людини буде 25% власного внеску, він зможе придбати таке житло за програмою ДІУ, що передбачає пільгове кредитування на суму до 1 млн. грн. у Києві”, – повідомив Д. Шостя.

Він також додав, що використання високоякісних матеріалів при будівництві і висока ступінь готовності квартир при здачі їх інвестору дозволяє економити 20-25% вартості ремонту. “В’їхавши в квартиру, можна відразу клеїти шпалери або фарбувати стіни, без додаткової підготовки. Крім того, використання енергоефективних матеріалів і технологій дозволить майбутнім мешканцям заощадити до 30% на вартості опалення та інших комунальних послуг”, – додав представник забудовника.