На Київщині введено в експлуатацію близько 159 тис. кв. м складських площ

У Київській області у 2013 році очікується введення в експлуатацію близько 159 тис. кв. м складських площ, з яких лише 47% – це приміщення спекулятивного характеру, і значна їх частина вже зайнята орендарями на підставі попередніх договорів оренди.

Про це йдеться в огляді комерційної нерухомості консалтингової компанії DTZ.

За оцінками компанії DTZ, у 2013 році в Київській області очікується введення в експлуатацію таких спекулятивних об’єктів складської та логістичної нерухомості, як «Термінал Буча», «Термінал ” Київщина», складський комплекс Avtek Logistic, а також третя черга складського комплексу, що будується для потреб компанії Fozzy Group.

У компанії очікують, що в 2013 році показник вакантності в даному сегменті буде знижуватися і потенційно досягне докризового рівня. Компанія DTZ також передбачає в 2013 році ймовірність зростання орендних ставок у сегменті.

За даними компанії, в 2012 році в Київській області було відкрито сім об’єктів логістичної та складської нерухомості загальною площею близько 107 630 кв. м, що на 31% перевищує показник 2011 року. За підсумками минулого року загальний обсяг сучасних складських приміщень в Київській області склав приблизно 1,44 млн кв. м.

Станом на кінець 2012 року, рівень первинної вакантності в сегменті складської та логістичної нерухомості в Київській області на 9% і 11% нижче показників, зареєстрованих в аналогічних періодах 2011 і 2010 років відповідно.

На кінець минулого року базові орендні ставки на сучасні складські приміщення в об’єктах, розташованих на західному березі річки Дніпро у Київській області, перебувала в діапазоні 5,5-7 дол./кв. м/місяць.

У той же час базові орендні ставки на складські приміщення на східному березі зросли до 5-6 дол./кв. м/місяць в залежності від якості приміщень та основних умов оренди.