На Канарах почали штрафувати тіньових орендарів

Орендарі нерухомості на Канарських островах зобов’язані будуть сплатити штраф у розмірі від 30 тисяч євро, в тому випадку, якщо вони будуть здавати житло туристам нелегально.

Крім того, орендарі повинні мати туристичну ліцензію. Про це заявляє влада Канарських островів, які розпочали активну боротьбу з недобросовісними орендарями.

Першою була оштрафована компанія, яка пропонувала в оренду житло на півдні Тенеріфе. Сума стягнення склала майже 200 тисяч євро. При цьому були покарані не лише агенти, а й власники житла.

Влада островів повідомляють, що в тому випадку, якщо договір оренди укладено на тривалий термін і дохід від здачі квартир задекларовано, то проблем не виникне. Однак закон про оренду 1995 року заборонив здавати квартири в житлових комплексах у короткострокову оренду. Але дуже часто ця постанова скрізь порушувалося, і майже ніхто не платив штрафи.

Але з січня поточного року все кардинально змінилося. Число інспекторів збільшилася з чотирьох до сімнадцяти, а перевірки стали більш систематичними.

На короткі терміни було дозволено здавати апартаменти в туристичних комплексах. Однак при цьому всіма угодами зобов’язана займатися одне агентство.

Крім Канарських островів, проблеми з інспекторами найчастіше виникають у таких іспанських регіонах, як Майорка, Мінорка та Барселона.