На будівництво житла для інвесторів «Еліта-Центру» підуть десятиліття

На минулому тижні комісія Київради з питань земельних відносин підтримала протест столичної прокуратури на рішення міськради про скасування землевідведення на вулиці Ревуцького, 7-в, прийняте в жовтні 2012 р. під тиском жителів навколишніх будинків.

Прокурори визнали, що депутати порушили постанову Конституційного суду, який заборонив місцевій владі відбирати ділянки у забудовників, яким вже видані документи на право користування землею. А члени комісії вирішили, що місто не може собі дозволити тривалі судові тяжби, які при будь-якому результаті призведуть до значних втрат бюджетних коштів.

“Забудовник ділянки — холдинг “Київміськбуд“, вимагатиме компенсації своїх витрат, — пояснює “ДС” секретар земельної комісії міськради Сергій Кримчак. — Прокурорський протест на час його розгляду блокував скасування землевідведення, і будівельники цим скористалися. У жовтні там була просто обгороджена будмайданчик, а тепер зведені вісім поверхів. Витрати “Київміськбуду” за цей період зросли до 26 млн грн., і, поки юристи міськради будуть бігати по судах, вони будуть збільшуватися”.

Найбільше рішенням депутатів зраділи вкладники “Еліта-Центру”, яким в будинку на вулиці Ревуцького будинку було обіцяно 11 квартир. Щоб відстояти цю ділянку, їм довелося провести кілька акцій протесту і відіслати масу звернень до Київради та КМДА.

Уповноважений представник вкладників “Еліта-Центру” Павло Тилиженко пояснює, що це єдиний наділ, виділений за останні шість років під будівництво будинку, частина квартир в якому відведена постраждалим. До цього, ще в 2006 р., міськрада виділила 19 земельних ділянок для даних цілей, але 10 з них забрав назад, як правило, у зв’язку з масовими протестами жителів навколишніх будинків.

“З дев’яти споруджуваних багатоповерхівок здані лише три, в них 150 ошуканих інвесторів отримали 133 квартири. Із-за дефіциту “одиничок” довелося селити в деякі квартири по дві сім’ї, фактично створюючи комуналки. Ще 102 квартири вкладники “Еліта-Центру” отримають у шести будинках, які “Київміськбуд” обіцяє здати в кінці 2013 — початку 2014 рр.”, — розповів пан Тилиженко.

Всього ж в черзі на квартири коштують 1280 вкладників. Замовником житла для них виступає КП “Київське інвестиційне агентство” (КІА). Зараз підприємство оформляє документи ще на чотири земельні ділянки: на вулицях Михайла Котельникова і Командарма Уборевича у Святошинському районі, Милославської на Троєщині і Маршала Якубовського, неподалік від станції метро “Іподром”. Побоюючись майбутніх протестів, конкретні адреси в КП не називають.

“Сьогодні ми їх оприлюднимо, а завтра прийдуть до нас мітингувати і не дозволять навіть оформити землевідведення”, — нарікає директор КІА Олександр Падалко.

Скільки квартир дадуть у запланованих до будівництва будинках інвесторам “Еліта-Центру”, залежатиме від депутатів Київради. Але можна сміливо стверджувати, що на забезпечення житлом усіх постраждалих від афери піде не одне десятиліття.

По-перше, зводити будинки за бюджетні кошти місто не в змозі: у столичній скарбниці на ці цілі взагалі не закладені кошти, а на забезпечення квартирами тільки інвесторів “Еліта-Центру” знадобиться понад 1 млрд грн. По-друге, забудовники просто не хочуть освоювати незаселені міські території, такі як мікрорайони Осокорки-10 та Осокорки-11.

“Там одні піски і немає ніяких інженерних комунікацій, а їх прокладка становить десяту частину від витрат на будівництво. На інших територіях вільної землі не залишилося, ущільнення дворів призводить тільки до нових скандалів”, — нарікає Сергій Кримчак.