Мультиформатні містечка – нова тенденція на ринку заміської нерухомості

Котеджні містечка, що включають різний тип забудови — тенденція, що з’явилася на ринку заміської нерухомості зовсім недавно і не від хорошого життя.

Такі поселення отримали назву мультиформатних, а популярними у забудовників вони стали в роки економічної кризи. Останнім часом до мультиформатним стали зараховувати й ті містечка, де продаються і готові домоволодіння, та ділянки під самостійну забудову.

Поєднання в межах одного містечка різних форматів житла — це, насамперед, можливість для забудовника витягти з наявного земельного наділу максимальну вигоду при мінімальних термінах реалізації об’єктів. По-перше, цей тип містечок, як правило, виникає на великих земельних ділянках, і в рамках одного проекту забудовник несе менше витрат на підведення комунікацій, створення соціальної інфраструктури, рекламну кампанію. По-друге, поєднання різних, в тому числі і за вартістю, типів житла дозволяє залучити більш широке коло покупців, ніж при реалізації містечок, що забудовуються, скажімо, тільки котеджами.

Змінився і сам покупець. Все частіше він шукає не замок, де доведеться тримати прислугу, щоб прибирати величезні площі, а будинок невеликих розмірів або ж квартиру за містом, яку можна порівняти за вартістю з міською, але більшого метражу. Економічні реалії змушують покупця заздалегідь прораховувати не тільки одноразові витрати на придбання будинку своєї мрії, але і числове значення щомісячних комунальних платежів у майбутньому. Звідси виникає популярність таунхаусів: вони володіють помірною площею, при цьому вартість експлуатаційних витрат порівняно з котеджами на 25-35% нижчий. Додатковий плюс покупці таунхаусів бачать в невеликий, але власної прибудинкової території, де можна облаштувати зону відпочинку, поставити дитячий майданчик і т. п.

Важливий плюс для майбутніх домовласників в мультиформатних селищах — загальна інфраструктура: впорядковані суспільні території, дозвільні, торгові, спортивні, соціальні об’єкти. Ще одна приємна можливість — переміщення з плином часу в межах одного поселення з квартири в окремий котедж: так може зробити, наприклад, подружжя батьків, поселивши в свою колишню квартиру в будинку дорослих дітей з онуками (ну, або навпаки).

Найбільш поширений варіант многоформатных містечок — «котеджі плюс танухауси». Вводяться в проекти і малоповерхові багатоквартирні будинки. Квартири тут цікавіше міських «типовушек», а вартість експлуатаційних витрат, знову ж таки, на 20-30% нижче, ніж в таунхаусах.