Москва вперше увійшла в десятку лідерів за вкладеннями в нерухомість

В IV кварталі 2012 р. обсяг інвестицій в ринок нерухомості Москви (в готові об’єкти) склав близько $3 млрд, що дозволило російській столиці вперше увійти до десятки світових лідерів за цим показником.

Про це йдеться в дослідженні компанії Jones Lang LaSalle.

Як відзначають експерти, Москва розділила 8-9 місця рейтингу з Вашингтоном. На першій позиції опинився Нью-Йорк, де інвестори за квартал вклали $9,9 млрд. Другу сходинку з показником в $8,8 млрд зайняв Лондон, третю – Париж ($5,6 млрд). У число лідерів також потрапили Сеул ($4,7 млрд), Сіетл ($4,4 млрд.), Гонконг і Токіо ($3,2 млрд). Замкнув топ-10 Лос-Анджелес ($2,8 млрд).

Раніше кращим посткризових результатом для Москви була 11 рядок за підсумками третього кварталу 2011 р., коли обсяг інвестицій досяг $2 млрд. вважається Найгіршим I кВ. 2010 р. (43 місце, $230 млн). За підсумками всього минулого року Москва посіла 13 місце з обсягом інвестицій у $8,7 млрд.

За словами аналітиків, на Москву припадає понад 90% інвестицій в нерухомість Росії. Консультанти підкреслюють, що російський ринок має значний потенціал зростання. Так, інвестиції в нерухомість Росії складають 0,4% від ВВП країни, тоді як у Великобританії – 2,1%. Рекордні для Росії інвестиції на рівні $7-8 млрд значно поступаються показникам інших європейських країн (Великобританії в минулому році були закриті угоди на $52 млрд, у Німеччині – на $31 млрд, у Франції – на $21 млрд).

Раніше в Jones Lang LaSalle прогнозували, що в 2013 р. сукупний обсяг вкладень в московську нерухомість складе близько $7,5 млрд. Фахівці відзначали, що зниження показника пов’язане не зі зниженням інвестиційного інтересу, а з обмеженою пропозицією ліквідних активів. У першому кварталі обсяг угод з нерухомістю Росії склав $2,1 млрд, 96% з яких припадає на столицю.