Московська торгова нерухомість більш привабливою для європейських рітейлерів, ніж київська

Аналітики ринку нерухомості заявляють, що торговельна нерухомість Російської столиці для європейських рітейлерів і інвесторів більш приваблива, ніж київська. В кінці року інвестиції в торгові площі Європи виросли на 7%, за даними Cushman & Wakefield, тоді як київський ринок торговельної нерухомості перебуває поки що в стані стагнації.

У минулому році в столиці було відкрито тільки один ТРЦ – друга черга Dream Town з 45 тисячами кв. метрів орендної площі. Будуються торгові центри в Києві будуть здані в експлуатацію в 2012 році, тоді як більшість планувалося відкрити ще у 2011 році. Це означає, що заявлені рекордні 270 тисяч кв. метрів в торгових центрах повинні бути введені в експлуатацію.

Орендні ставки на торговельні площі залишалися в 2011 році відносно стабільними, без різких стрибків підвищення або зменшення. Компанія UTG повідомляє, що в листопаді минулого року 1 кв. метр у київських торгових центрах в середньому обходився в 65 доларів/міс.

Експерти розповідають, що українці у другій половині року відвідували ТЦ столиці менш активно у порівнянні з першою половиною року.

У рейтингу, де оцінювалася активність торгових операторів на ринках в регіоні EMEA і привабливість для ритейлу країн, Україна опустилася порівняно з минулим роком з 17-го на 23-е місце, як повідомляють в компанії CB Richard Ellis.

Згідно з дослідженнями, девелопери і рітейлери збираються на український ринок не раніше 2013-2014 року.