Мораторій на введення податку на нерухомість продовжили

Парламент ухвалив у другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9661-д «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення деяких податкових норм».

За ухвалення закону проголосували 235 народних депутатів з мінімально необхідних 226. Закон встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця нинішнього року. Це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.

«Ми врахували пропозиції представників малого бізнесу і спростили процедуру реєстрації платників единого податку платниками ПДВ. Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платників ПДВ (не тільки в сфер малого бізнесу). Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до 5 робочих днів, вдосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері та ін

Зміни також стосуються удосконалення системи податкового адміністрування, передусім, у сфері лібералізації податкових процедур. Так, наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, який відповідає за бухгалтерський облік», – заявив в ході обговорення закону голова профільного комітету Віталій Хомутиннік.

За словами депутата, закон також дозволяє виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Крім того, буде продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 р.