Мораторій на стягнення боргів за кредитами відкладається

Ідея введення мораторію на примусове стягнення будь-яких штрафних санкцій за договорами споживчого кредитування, швидше за все, не знайде підтримки серед народних депутатів України під час голосування в сесійній залі.

Проект Закону України від 10.06.2013 р. № 2278а «Про мораторій на примусове стягнення будь-яких сум за договорами споживчого кредитування, крім заборгованості за основною сумою кредиту та заборгованості за відсотками» (автор – Олександр Фельдман, Партія регіонів) не знайшов необхідної підтримки серед членів Комітету ВР з питань правової політики.

Як передає кореспондент «Зіб», на останньому засіданні профільного комітету було прийнято рішення рекомендувати парламенту повернути проект автору на доопрацювання.

У проекті з метою підтримки позичальників за договорами споживчого кредитування, які опинилися в скрутному становищі внаслідок неспроможності виконувати договірні зобов’язання, пропонується встановити мораторій на примусове виконання державною виконавчою службою рішень про стягнення боргу (пеня, штраф тощо), який виник внаслідок неналежного виконання зазначених зобов’язань, крім заборгованості за основною сумою кредиту та відсоткам.

Як стало відомо, Міністерство юстиції НБУ і Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України знайшли низку принципових зауважень.

Парламентські експерти, зокрема, звернули увагу на те, що в проекті не визначено строк, на який встановлюється мораторій на примусове виконання рішень державною виконавчою службою, тобто фактично пропонується його установка на необмежений термін. А це не повністю відповідає низці конституційних норм, зокрема частини 5 ст. 124 Конституції України, згідно з якою судові рішення є обов’язковими на всій території України.