Мірошниченко пропонує скоротити процедуру землевідведення

Народний депутат Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів) запропонував внести ряд змін у проект закону №11116 від 28 серпня.

«Основною метою законопроекту є спрощення та скорочення строків відведення земельних ділянок», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Повноваження щодо обов’язкового погодження та затвердження проектів землеустрою щодо відведення ділянок усіх категорій та форм власності, згідно з документом, передбачається закріпити за органами земельних ресурсів.

Крім того, якщо на земельній ділянці розташований або планується зведення стройобъекта, проект землеустрою погоджує орган містобудування та архітектури. При відведенні ділянки із земель природозаповідного, природоохоронного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, проект землеустрою також підлягає погодженню органами відповідних охоронних та інших господарств.

Згідно з чинним законодавством, вищевказані функції виконує Комісія з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, до складу якої входять представники зазначених та інших органів виконавчої та місцевої влади.

Законопроектом також пропонується виключити із Земельного кодексу норму, яка встановлює обмеження для власників на користування землями сільськогосподарського призначення і оборони як категорією земель певного виду використання.

Висновки про погодження або відмову у погодженні проекту землеустрою, згідно законопроекту, повинні бути надані органами виконавчої влади на безоплатній основі протягом 10 робочих днів (раніше – трьох тижнів).

Терміни узгодження викупу земельних ділянок в громадських цілях також пропонується скоротити з трьох тижнів до 10 днів.

Повноваження Кабінету міністрів України в частині передачі землі у користування та власність законопроектом встановлюються, зокрема, щодо земельних ділянок, розташованих поза межами населених пунктів і не включених в склад якого-небудь адмінрайони, в т. ч. земельні ділянки дна територіального моря.

Також законопроектом визначається перелік необхідних документів, які повинні бути включені в проекти землеустройств.

Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення» переданий на розгляд профільного комітету Верховної Ради 29 серпня.

Законопроект передбачає внесення змін у Закон «Про землеустрій» та Земельний кодекс України.