Мінюст усуне проблеми у сфері оцінки майна

В Міністерстві юстиції обіцяють розібратися з усіма проблемами у сфері оціночних послуг.

Міністерство юстиції пропонує внести зміни в діючий закон “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” та усунути положення, які сьогодні створюють проблеми у сфері оціночних послуг.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Відповідний законопроект розміщений на сайті Мін’юсту для надання пропозицій та зауважень.

Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що результатом прийняття цього проекту закону стане створення рівних умов, розширення доступу до професії оцінювача. Крім того, законопроект сприятиме розвитку конкурентного середовища на ринку оціночних послуг. Передбачається, що розширення доступу до професії оцінювача і розвиток конкуренції у цій сфері призведуть до здешевлення послуг оцінки.

Крім того, у разі прийняття законопроекту, в законодавстві з’являться норми, які забезпечать дієвий механізм контролю з боку держави у сфері професійної оціночної діяльності — за діяльністю оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.

У цьому ж контексті законопроект повністю визначає перелік підстав для прийняття рішення про зупинення дії кваліфікаційного свідоцтва оцінювача і припинення права на заняття професійною оціночною діяльністю, а також — про залучення оцінювача до відповідальності.

Діючий закон, за словами міністра, створював чимало проблемних ситуацій. Зокрема, законом запроваджено штучне обмеження для отримання кваліфікації оцінювача.

Він додав, що в разі прийняття змін в чинний закон, буде проводитися відстеження їх результативності.