Мінрегіон зясовує, чому молодь України не отримала пільгове житло

У містах Київської області таких як Васильків, Боярка, Біла Церква, Бровари було виявлено значну кількість об’єктів, будівництво яких навіть не починалося. Крім того, виявлено, що в житлових об’єктах в Сімферополі, Одесі та Харкові обсяги виконаних робіт не відповідають сумам інвестованих коштів на будівництво.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розпочали безпосередню покрокове вирішення проблеми невиконання забудовниками своїх зобов’язань перед інвесторами з числа позичальників Фонду сприяння молодіжному будівництву.

Про це повідомили в прес-службі міністерства.

З цією метою у Мінрегіоні відбулося перше засідання Міжвідомчої комісії з вирішення проблемних питань виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002 – 2012 роки. Колегіальний орган утворено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1231 «Про затвердження Порядку надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Також комісія утворила спеціальні робочі групи, які готуватимуть матеріали і оброблять вичерпний перелік проблемних об’єктів в регіонах. Мінрегіон та Фонд сприяння молодіжному будівництву активно розробляють нормативно-правову базу для реалізації позичальниками Фонду права на житло. Зокрема, вже відпрацьована відповідна технологічна карта, розроблені проекти договорів про порядок забезпечення житлом та про призупинення виконання зобов’язань перед Фондом за попереднім кредитом. Чергове засідання комісії планується провести в кінці січня 2012 року.

Нагадаємо, що на початку 2010 року виникла складна ситуація з будівництвом житлових об’єктів, які споруджувалися в рамках реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом. Це стало наслідком як недофінансування програми з державного бюджету, так і неефективною інвестиційної-будівельної політики попереднього керівництва Фонду. Зокрема, у містах Боярка, Біла Церква, Бровари було виявлено значну кількість об’єктів, будівництво яких навіть не починалося, а також ряд об’єктів в Сімферополі, Василькові, Одесі та Харкові, обсяги виконаних робіт на яких не відповідали сумам інвестованих коштів на будівництво.

З метою зменшення соціальної напруги серед позичальників Фонду, протягом квітня-вересня 2011 року за ініціативи Мінрегіону були внесені зміни в цілий ряд постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють порядки надання пільгових кредитів для молоді, педагогічних і науково-педагогічних працівників. Змінами встановлено механізм надання кредитних канікул позичальникам, які інвестували свої кошти в проблемні об’єкти. Також було відновлено будівництво та введено в експлуатацію ряд об’єктів в Луганську та Мукачево, вживалися заходи з відновлення будівництва об’єктах в Запоріжжі та Кіровограді. Спільно з місцевими органами влади і потужними будівельними компаніями шукаються альтернативні механізми забезпечення житлом позичальників Фонду, які інвестували свої кошти в проблемні житлові об’єкти в Харкові.