Мінрегіон – за індустріальне будівництво житла

Метод індустріального будівництва дозволить швидко споруджувати сучасні, якісні, енергоефективні житлові будинки.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник заявив, що метод індустріального будівництва житла є одним з напрямків швидкого спорудження сучасних, якісних, енергоефективних житлових будинків.

Як повідомили в прес-службі Мінрегіону, говорячи про індустріальному методі будівництва житла, міністр зазначив, що незважаючи на наявність різних державних програм забезпечення населення житлом, вони все одно поки не можуть охопити всіх громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

“Проблема не вирішується по одній причині – відсутність на ринку пропозицій щодо енергоефективного житла за доступною ціною і належної якості”, – пояснив міністр.

За словами Геннадія Темника, доцільність індустріального підходу в житловому будівництві підтверджує і зарубіжний досвід. Він навів приклад, що в Західній Європі найбільш поширене малоповерхове панельне будівництво. Частка панельних будинків у житловому фонді Великобританії, Фінляндії, США становить 20-40%. Їх популярність пояснюється насамперед економічністю, а крім того низькими обсягами відходів, що забруднюють навколишнє середовище.

“Що стосується великопанельного будівництва в Україні, то ті підприємства, які здатні зводити житлові будинки, що відповідають сучасним нормативним вимогам, знайшли своє місце на ринку. Але є підприємства, стан виробничих потужностей яких є критичним. Знос основних фондів, технологічного обладнання, металоформ потребують негайного технічного переоснащення. Тоді вони зможуть виробляти сучасні конструкції та матеріали і забезпечити зведення будівель різного призначення: каркасно-монолітних, каркасно-панельних, монолітних, панельних малоповерхових”, – зазначив міністр. Він додав, що аналіз 40 основних підприємств з виробництва залізобетонних конструкцій в регіонах України показав, що в середньому їх виробничі потужності завантажені на 36,5%.

“Тому ми сьогодні намагаємося активізувати хід технічного переозброєння підприємств будівельної індустрії з тим, щоб вони могли будувати доступне житло саме індустріальним методом. Це дозволить нам швидше і більше побудувати житла, а, значить, більше громадян зможуть вирішити свої житлові проблеми”, – резюмував Р. Темник.