Мінрегіон має намір створити сприятливий інвестиційний клімат в будівельній галузі

Серед стратегічних напрямів діяльності Мінрегіону у галузі будівництва є створення сприятливого інвестиційного клімату шляхом дерегуляції.

Про це повідомив Геннадій Темник, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Геннадій Темник наголосив, що на сьогоднішній день вже зроблено чимало у сфері дерегуляції. З прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та нормативно-правих актів на виконання його положень створено законодавчо-нормативне підставу для поліпшення інвестиційного клімату.

«Як результат, тимчасові витрати замовника на оформлення дозвільно-погоджувальних документів скоротилися з 415 днів до 21-64 в залежності від категорії складності об’єкта», – наголосив Геннадій Темник.

Крім того, за словами глави Мінрегіону, здійснено перехід від дозвільного до декларативного принципу.

«Одним із суттєвих показників перших наслідків реформи кількість фізичних та юридичних осіб, які виявили бажання розпочати будівництво об’єктів. Якщо до проведення реформи щорічно надавалася близько 40 тисяч дозволів, то за підсумками 2012 інспекцією ДАБК зареєстровано та видано 109 000 документів дозвільного характеру. При цьому в 2012 р. за дозволами зводилося лише 1% об’єктів – трохи більше тисячі, це об’єкти IV-V категорій складності, а за деклараціями та повідомленням розпочато будівництво понад 108 тисяч або 99%», – констатував міністр. Він додав, що зросла втричі (з 10 тисяч в 2012 р. до 30 тисяч у минулому) кількість наданих будівельних паспортів для зведення житлових будинків загальною площею до 300 кв. м.

«Однак це лише перші кроки. Зараз Міністерством реалізується ряд практичних заходів щодо поліпшення рейтингу України в рамках дослідження Світового банку «Ведення бізнесу» за індикатором «Отримання дозволів на будівництво». Нещодавно ми підписали Меморандум з Міжнародною фінансовою корпорацією про взаєморозуміння, спрямований на поліпшення інвестиційного клімату. Надалі плануємо підписати угоду про співпрацю», –сказав міністр.

Геннадій Темник поінформував, що Мінрегіон вніс на розгляд уряду законопроект, яким нормується ряд питань, які потребують вирішення або удосконалення. Зокрема, за словами міністра, законопроектом передбачається можливість видачі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та його відводу на підставі генерального плану населеного пункту, скорочення терміну видачі технічних умов з 15 робочих днів до 10, право замовника будівництва на застосування автономних систем інженерного забезпечення без будь-яких обмежень; затвердження Кабінетом Міністрів України порядку віднесення об’єкта будівництва до IV категорій складності та порядку підключення закінченого будівництвом об’єкта до інженерних мереж, удосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих і будівельних робіт, право замовника будівництва оскаржити в суді рішення про відмову в реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації та видачі відповідного сертифіката на закінчені будівництвом об’єкти IV і V категорій складності.

Крім того, як зазначив Геннадій Темник, Міністерством встановлено жорсткий контроль за імплементацією містобудівного законодавства на місцях. Це стосується затвердження порядків відрахування коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, скасування місцевих правил забудови, актуалізації містобудівної документації.