Міноборони добудує готове на 80-85% житло

До кінця 2014 року Міноборони має намір добудувати і здати в експлуатацію житло, готовність якого становить 80-85%.

На даний момент міністром оборони Павлом Лебедєвим поставлені чіткі завдання за напрямом всіх наявних ресурсів на будівництво житла для військовослужбовців.

За словами заступника міністра Артура Бабенка, в першу чергу, мова йде про певний внутрішньому ресурсі оборонного відомства – надлишкове майно, реалізуючи яку, можна будувати і купувати житло.

Сьогодні вже складено список об’єктів житлового будівництва, роботи на яких почнуться найближчим часом. В першу чергу фінансуватися будівництво об’єктів, готовність яких становить 80-85%.

Бабенко зазначає, що такі будинки є в кожному регіоні країни.

За його словами, одним з дієвих шляхів вирішення даної проблеми є також залучення інвесторів, для чого потрібна відповідна законодавча база.

Заступник міністра зазначив, Міністерством було прийнято постанову уряду, що регламентують порядок відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого військового майна, що підлягають реалізації, та земельних ділянок, які вивільняються у процесі реформування Збройних Сил України, а також порядок організації будівництва житла для військовослужбовців.

Це дає можливість реалізовувати наявну надлишкове майно прозоро, через аукціони, спільно з органами місцевої влади. Також узгоджений перелік земельних ділянок, на яких передбачається будувати житло для військовослужбовців за позабюджетні кошти.

Крім того, виділення значних коштів на будівництво житла передбачає Державна комплексна програма реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 р.