Міндоходів пропонує ввести нормативну грошову оцінку сільгоспземель

Міністерство доходів і зборів України вважає за доцільне запровадити нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення з урахуванням коефіцієнтів індексації та диференціацією для різних видів сільгоспвиробництва.

Національним планом дій на 2013 рік передбачено реформування фіксованого сільськогосподарського податку, який в даний час обчислюється виходячи з незмінною нормативної грошової оцінки земель, зафіксованого на рівні 1995 року, — повідомляє прес-служба Міндоходів.

Міндоходів вважає доцільним ввести нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення з урахуванням коефіцієнтів індексації та диференціацією для різних видів сільгоспвиробництва.

Нині діючий спеціальний режим оподаткування для агропромислового сектора передбачає, що суми ПДВ, отримані від покупців у складі вартості поставлених сільськогосподарських товарів (послуг), не сплачуються до бюджету, а перераховуються на власні спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників і залишаються в їх розпорядженні.

Зокрема, у 2012 році в розпорядженні сільгоспвиробників залишилося 14,732 млрд грн. Крім того, сільськогосподарські підприємства отримують компенсацію від переробних підприємств за поставлене м’ясо в живій вазі та молоко. Джерелом цієї компенсації є також сума ПДВ, сплачена до державного бюджету. Сума такої компенсації за 2012 рік становить 1,077 млрд грн.

Разом з тим зростання пільг, наданих сільськогосподарським підприємствам по сплаті ПДВ, не відповідає зростанню обсягу сільськогосподарської продукції.

Починаючи з 2007 року такі пільги зростають щорічно в середньому на 40%, у той час як зростання обсягів сільськогосподарської продукції з 2007 року не перевищує 20% (крім врожайних 2008 і 2010 років).

Згідно з повідомленням, розглядаються кілька варіантів реформування такої пільги з метою її вдосконалення та забезпечення державної підтримки цієї галузі, зокрема, перехід на загальну систему оподаткування податком на додану вартість із застосуванням зниженої ставки податку в розмірі 7% для операцій з постачання сільськогосподарськими підприємствами сільгосппродукції власного виробництва.