Мільйонери продають нерухомість в Конча-Заспі

Конча-Заспа скоро може втратити статус самого елітного і дорогого місця проживання. Звідси тікають мільйонери.

Такий висновок можна зробити, проїхавшись по дамбі, де будували свої будинки Юлія Тимошенко, Леонід Черновецький і Костянтин Меладзе.

Дорога буквально всіяна оголошеннями про продаж котеджів, а ціни знизилися в 1,5–2 рази. Ріелтори кажуть: це лише початок.

VIP-мешканці не хочуть платити за обслуговування тисячі гривень, жити на увазі і перебираються в городки по Житомирській та Одеській трасі. Однак особливого попиту на дорогі палаци немає.

Будівництво розкішного будинку дочки Черновецького Христини, яке кипіло ще восени, зараз зупинилося.

На сайті, специализирующему на продаж нерухомості у Конча-Заспі, повно пропозицій про продажі будинків на дамбі, причому купити елітне житло можна за $8,5 млн, так і за ціною квартири в столиці — $300 тис. Для порівняння: півроку тому ціни були до $12 млн, а найдешевший будинок коштував $400 тис.

Експерт із нерухомості Ярослав Цуканов вважає, що ціни на будинки в Кончі можуть бути ще нижче, оскільки попиту на них немає. «Ціни на будинки в Кончі знизилися в 1,5–2 рази, що набагато більше, ніж в цілому по ринку (в середньому на 20-30%), і вони будуть продовжувати знижуватися. Тому що в цілому на ринку застій, а в Кончі — тим більше. Багато тутешні бізнесмени виїжджають з країни і терміново продають нерухомість», — говорить ріелтор.

Разом з тим, член Асоціації фахівців з нерухомості Артур Пилипчук вважає, що Конча-Заспа вже стає модною. «Ті, хто купують будинки, які не хочуть уподібнюватися моді початку 2000-х років і жити в Конча-Заспі, тепер це не так престижно. У кого є гроші, вибирають дому у напрямку Межигір’я, Житомирської, Одеської траси. Тепер шукають будинку поменше і в спокійних місцях», — говорить Пилипчук. За його словами, реальна ціна покупки будинку буде ще нижчою, ніж заявлено, приблизно на 20-25%. Дешевшають і земельні ділянки в Кончі.

Ще одна причина, по якій мешканці Конча-Заспи біжать, — дороге обслуговування будинків.