Мета обмеження готівкових розрахунків – дедоларизація ринку нерухомості – експерт


На сьогоднішній день 70-80% квартир на вторинному ринку купуються за валюту. Тому мета введення законодавчих обмежень (до 150 тис. грн.) на оплату готівкою– це відхід від доларизації економіки і насичення банків грошовою масою, щоб вони стали більш ліквідними.
Про це повідомив керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський.
«За нашими оцінками, – каже він, – близько 70-80% угод на ринку вторинної нерухомості проходять у валюті. Тепер людям не буде сенсу купувати валюту, якщо в перспективі вони планують купувати житло, оскільки вони двічі втратять на різниці обмінних курсів».
За словами експерта, ці нововведення на руку покупцям нерухомості.
«При оформленні покупки нерухомості і безготівковій оплаті через банк покупець буде мати підтверджений факт оплати конкретної суми – не якісь розписки, а банківський документ про переведення з одного рахунку на інший, що в разі виникнення будь-яких проблем з правом власності на квартиру збільшить його шанси повернути собі витрачені кошти», – говорить фахівець.
Щодо зайвих витрат на банківське обслуговування, то і це питання Віктор Оборський не вважає критичним, як і можливе занадто пильну увагу з боку податкових органів: «В межах одного банку комісія за переказ коштів з одного рахунку на інший – символічна, або взагалі відсутня. Щодо переслідування легально нажитих доходів з боку податківців, ми вважаємо, що це – не найближча перспектива. Тому що і сьогодні у Міністерства доходів і зборів є чимало інструментів контролю навіть за тими операціями, які були проведені і оплачені готівкою, щоб запитати про походження цих грошей».