Мешканцям ЖК «Коцюбинський» готують комунальний грабіж

Власникам квартир в ЖК «Коцюбинський», з-за якого в Апеляційному господарському суді Києва триває судова тяганина між Надра Банком і забудовником комплексу, загрожує багаторазове збільшення комунальних тарифів навіть у випадку, якщо суд визнає їх право на житло.

Загроза позбавлення законного житла для сотень сімей з’явилася 27 серпня 2012 р., коли рішенням Господарського суду Київської області 2,948 кв. м в побудованих і зданих в експлуатацію двох будівлях і 4,38 га прибудинкової території, що знаходиться під спорудами житлового комплексу «Коцюбинський», були передані Надра Банку як погашення іпотечного кредиту в розмірі 284 млн грн.

Приватні особи, які поряд з Надра Банком і Альфа-банком інвестували свої кошти в будівництво комплексу, побоюються, що суд може не тільки позбавити їх права користуватися прибудинковою територією, але і забрати квартири у тих з них, які не встигли ще до кінця оформити договори купівлі-продажу житла. Квартплата для тих інвесторів, які знаходяться в суді своє право на власність, може збільшитися в 5-8 разів, як вже сталося в подібних ситуаціях в інших будинках, у тому числі і в смт. Коцюбинське.

За словами представника інвесторів ЖК «Коцюбинський» Миколи Клименка, складається ситуація, при якій підвальні приміщення з інженерними мережами будинку і територію під будівлями можуть передати будь-який бізнес-структурі, яка за своїм розсудом буде встановлювати для мешканців будинків вартість оренди за користування підвальними приміщеннями та прибудинковою територією. «На сьогодні вже відомі факти, коли за подібних обставин квартплата зростала в 5-8 разів. Ми не можемо допустити того, щоб наші сусіди залишилися без квартир, а всіх нас змусили платити грабіжницькі тарифи за комунальні послуги», – зазначає Микола Клименко. Хоча, відповідно до ч. 2 ст. 382 ЦК України, всі приміщення загального користування у дво – або багатоквартирному житловому будинку, а також опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами квартир, яке обслуговує більше однієї квартири, належить власникам квартир на праві спільної сумісної власності. «Але незважаючи на цю законодавчу норму суд, засідання якого призначено на 4 грудня, мешканці будинків можуть бути позбавлені права розпоряджатися майном, за яке вони вже заплатили свої гроші», – констатує представник інвесторів. До речі, юристи визнають можливість такого варіанту розвитку подій.