Мешканці будинків будуть платити внески

У парламенті зареєстрований проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення і використання корпоративних амортизаційних депозитних рахунків житлових будинків” (реєстраційний №2948), внесений народним депутатом Е. Морозенко.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, сьогодні житловий фонд нашої країни становлять житлові будинки, що знаходяться в держвласності, власності місцевих рад, житлово-будівельних кооперативів, підприємств, житлово-експлуатаційних підприємств, власників квартир у багатоповерхових будинках, а також приватні житлові будинки. При цьому в Україні спостерігається брак реальних ресурсів для утримання житлового фонду в належному стані. Як наслідок, багато житлових будинків занедбані, частина з них перебуває в аварійному стані.

Інженерна інфраструктура таких об’єктів зношена, тому постійно ламається. З огляду на це, законопроект передбачає порядок створення корпоративних амортизаційних коштів, які будуть використовуватися як додаткові інвестиції, що спрямовуються на обслуговування та ремонт житлових об’єктів. Вони будуть формуватися як за рахунок балансоутримувача нерухомості, так і за рахунок внесків її мешканців і власників.