Мерія Сум має намір підвищити ставки для найбільш заможних орендарів

Сумські влада має намір збільшити доходи місцевої казни від здачі в оренду міської нерухомості.

Проект рішення міської ради, передбачає зміну методики розрахунку орендної плати за користування комунальним майном, буде винесено на затвердження депутатів в кінці лютого. Але зміни торкнуться тільки трьох категорій орендарів: аптек, банків та мобільних операторів. Для продавців ліків розцінки хочуть підняти вдвічі: до 5 тис. грн./міс. за приміщення площею до 50 кв. м (незалежно від їх розташування) і до 10 тис. грн./міс. — за більш просторі. Удвічі, до 10 тис. грн., зросте і плата за розміщення обладнання телекомунікаційних компаній на дахах житлових будинків. І на третину зростуть розцінки за розміщення банкоматів — до 1,6 тис. грн./міс.

“Ці категорії орендарів працюють з хорошою рентабельністю навіть у кризові часи. Тому вони без проблем переживуть прийдешнє підвищення плати”, — упевнений керівник Управління майном комунальної власності міста (розробило проект рішення) Василь Щербак.

Голова Спілки підприємців при міській раді “Правич” Ігор Бурлака підтримує ініціативу влади. На його думку, банки, мобільні оператори і аптеки дійсно мають найбільші прибутки, частиною яких їм і запропонували поділитися. А ось опитані “ДС” представники фірм, на які поширюються нові правила, схоже, вважають інакше. Приміром, в одній з сумських аптек заявили, що якщо нові тарифи мерії виявляться значно вищими від ринкових, вони просто не продовжать договір оренди, підшукавши більш дешеве приміщення на відкритому ринку (підвищені тарифи будуть діяти при укладанні нових або переукладання існуючих договорів).

Орендувати приміщення під аптеку з непоганим ремонтом можна за 100 грн. за квадратний метр на місяць у центральній частині міста, за 80 — в наближених до центру районах і за 50 — на околиці. Це дешевше, ніж знімати у міста”, — говорить ріелтор АН “Сумська нерухомість” Олександр Бортник. Аналогічної точки зору дотримуються і банкіри, за словами яких вартість розміщення банкомата в магазинах міста зараз варіюється від 500 до 1 тис. грн. в місяць.

А ось оператори мобільного зв’язку і телекомунікаційні компанії, швидше за все, оскаржать рішення чиновників за сприяння асоціації “Телас” та Антимонопольного комітету, як це вже сталося в Миколаєві, Львові, Вишневому та ряді інших міст України. Адже 90% міських будівель і споруд, на дахах яких і розташоване їх обладнання, що перебувають у комунальній власності, а значить, їх власник — природний монополіст, не має права різко підвищити розцінки без серйозних економічних обґрунтувань.