Майже у всіх багатоквартирних будинків в Україні не оформлена земля

Більше 80% багатоповерхових будинків в Україні не мають прибудинкової території, а відповідно – не мають права на оформлення власності.

Однією з найбільш складних, але найбільш важливих проблем, що стримують створення і діяльність об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), є неможливість отримати у власність або постійне користування земельну ділянку, на які розташовано багатоквартирний будинок та прибудинкова територія. Лише 5% ОСББ в Україні скористалися таким правом.

“Більше 80% будинків в Україні не мають прибудинкової території, а відповідно – не мають права на оформлення власності”, – говорить Сергій Аверков, Голова Правління Агентства економічного розвитку міста Вознесенська, член Національної Ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ при Кабінеті міністрів України.

Експерт акцентує увагу на тому, що повинен існувати акт на прибудинкові території, інакше свої права на цю землю захистити буде просто неможливо.

“Документи про прибудинкових територіях можна відновити – вони створювалися на всі без винятку житлові будинки при забудові міста. Всього в Україні, за станом на 1 січня 2013 року, оформлено 994 прибудинкові території”, – продовжує Аверков.

Голова підкреслив, що всього у 5% багатоквартирних будинків в Україні, згідно проведеного автором дослідження, оформлено право на власність прибудинкових територій.

Найчастіше, самі ОСББ не знають, який потрібен пакет документів для оформлення права власності та як проходить сама процедура оформлення.

Зазначимо, що створення конкурентного середовища в житловій сфері є одним з пріоритетів державної політики. Здійснення цієї задачі неможливе без розвитку інституту відповідального власника житла – ОСББ.