Майже кожна новобудова Києва може перетворитися на факел, – архітектори

У Києві при зведенні новобудов нерідко використовують дешеві утеплювачі, які при пожежі миттєво спалахують.

Про це повідомляє видання “Газета київська”.

Архітектори кажуть, що небезпечною для життя може стати практично будь-яка новобудова в Києві. Адже в гонитві за економією будівельні компанії використовують і китайський мінеральну вату, а також пінопласт, який журналісти видання знайшли на верхніх поверхах постраждалого від пожежі 25-поверхівки на Шулявці.

За словами архітекторів, саме дешеві будматеріали, які не відповідають будівельним нормам, могли бути причиною настільки недавньої пожежі на вул. Гетьмана, 1б в Києві.

Як заявив архітектор Віктор Судоргін, згідно з прийнятими нормами, сьогодні будівництві допускається в якості утеплювача застосовувати полістирол, тобто пінопласт, але тільки на торцевих глухих стінах будинків. Однак фасади де є віконні прорізи, повинні утеплятися виключно мінеральною ватою з додаванням базальту – “Роквул“.

За словами фахівця, така вата не горить і, більш того, є бар’єром для поширення вогню. Проте в Києві утеплюють будинки як завгодно, у тому числі з порушенням будівельних і пожежних норм, зазначає Судоргін.

«У будинку на Шулявці раз і скаржаться на пінопласт. Кажуть, що саме їм утеплили стіни майже всього будинку. І тільки на перших двох поверхах поклали утеплювач горючості Г1 – мінімальної, передбаченої державними нормами для житлових будівель», – розповів фахівець.

Варто відзначити, що власне причиною загоряння будинку на вул. Гетьмана, 1б, як і столичні рятувальники, жителі називають недопалок, викинутий кимось купу будівельного сміття на рівні 3-го поверху. Саме звідти вогонь поповз вгору по утеплювачу, який розміщувався за фасадної керамічної плиткою. В результаті і до опівночі 17 червня вогонь зайняв 80 квадратних метрів житла.