Майже 11 тисяч іспанців залишилися без житла через несплати за кредитом

У третьому кварталі 2011 року іспанські суди виселили 10 869 своїх жителів з їх будинків за несплату за кредитом. За останній рік кількість подібних випадків збільшилася на 14,2%.

Вища судова рада Іспанії (CGPJ) повідомив про різке зростання кількості виселення неплатників за іпотечними позиками у III кварталі цього року, пише Kyero. Іспанські суди в більшості випадків задовольняють вимоги банкірів вилучати заставне майно у разі несвоєчасного погашення боргу позичальником. Деякі випадки виселення ініційовані власниками рентних об’єктів, які не отримують орендну плату.

Судові органи отримали рекордну кількість запитів на виселення боржників у II кварталі цього року. Вони розглянули 16 464 випадки, що на 21,2% більше аналогічного періоду минулого року. У перші дев’ять місяців 2011 року банкіри примусово продали 42 879 будинків. Цей показник становив 34 459 будинків у минулому році.

За даними CGPJ, банкіри ініціювали 14 894 нових справ стосовно неплатників протягом III кварталу. Зниження цього показника склало 23,1% у річному обчисленні. Автономні регіони Валенсія і Андалусія стали лідерами за кількістю виселень в останні квартали. Кількість виселень в провінції Ріоха було найменшим.