Люди хочуть жити в елітних новобудовах, але в невеликих квартирах

Введення “податку на розкіш” підштовхує далекоглядних покупців квартир в новобудовах вибирати менші за площею апартаменти.

Фінансова криза в Україні, введення податку на нерухомість і можливе введення так званого «податку на розкіш» призвели до того, що потенційні покупці цікавляться меншими, порівняно з докризовими часами, апартаментами. Про це ІАП «Столична нерухомість» повідомила Наталія Проніна, директор з розвитку компанії Knight Frank LLC Ukraine.

«Основний попит зосереджений на відносно невеликих для елітного сегмента апартаментах площею близько 150 кв. м», – говорить експерт.

За даними фахівця, середня вартість квартир в елітних житлових комплексах Києва станом на листопад 2011 року становить 8160 дол./кв. м. При цьому розкид цін досить великий – від 6 тис. до 14 тис. дол./кв. м, і залежить від індивідуальних характеристик житлових комплексів. Крім того, за окремим унікальним квартирах (пентхауси, видові) ціна може значно перевищувати зазначений діапазон і досягати 25-30 тис. дол./кв. м.