Лише дві області видають держакти на землю в селі

Лише дві області в Україні – Луганська та Харківська – приймають участь в проекті видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості.

Про це повідомив начальник Головного управління Держкомзему у Луганській області Дмитро Сергєєв.

«Луганська та Харківська області беруть участь у проекті видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості. В рамках цієї програми сертифікати на користування землею замінюються державними актами. При цьому для громадян всі послуги безкоштовні, а кошти на проведення робіт виділяються світовим банком», – зазначив Д. Сергєєв.

За словами Д. Сергєєва, понад 24 тис. жителів області подали заяву на обмін сертифіката на державний акт, та 15,5 тис. – вже отримали всі документи.

Крім того, Д. Сергєєв розповів про ту роботу, яка ведеться в області у рамках всеукраїнської земельної реформи, повідомляє “building”.

«На сьогодні існує ряд проблем, які вимагають прийняття ефективних управлінських рішень. У ряді територій області тільки нещодавно були призначені начальники відділів, і ще не остаточно вирішено кадрове питання, так як досить вакансій все ще відкриті. Тим не менш управлінням вироблені стратегічні напрямки, які планується завершити в 2012 р. і складений план дій на майбутній рік», – заявив Д. Сергєєв.

При цьому начальник регіонального управління Держкомзему наголосив, що актуальними питаннями на сьогодні є проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів та реєстрація документів, що підтверджують права на землю.

«Незважаючи на зусилля Головного управління Держкомзему на сьогодні з 928 населених пунктів області грошова оцінка проведена тільки в 828, а також цю процедуру необхідно оновлювати раз в 5-7 років, і такого оновлення вимагають ще 464 населених пункти», – зазначив Дмитро Сергєєв. Усього області на цю роботу необхідно за наймінімальнішими оцінками 6,5 млн. грн.

Головним управлінням Держкомзему спільно з обласною державною адміністрацією та обласною радою зараз проводяться заходи по внесенню змін до обласного бюджету для забезпечення проведення робіт з оцінки землі. Це, в основному, сільські населені пункти в районах, які мають перспективи для розвитку, але не мають власних коштів.

Всього сума фактичного фінансування на сьогодні становить 2,3 млн. грн бюджетних коштів міських, селищних і сільських рад, що дозволить провести оцінку 164 населених пунктів.

Що ж стосується реєстрації документів на землю необхідно відзначити, що тут існує як організаційно-кадрова, так і законодавча проблематика. Досить довгий час вся структура Держкомзему в Україні перебуває у стані реорганізації.

Всього на даний момент в 31 Управлінні (відділі) працюють 66 державних реєстраторів, які за 5 місяців цього року відпрацювали 50 тис. заяв пов’язаних з веденням державного реєстру земель. Зареєстровано 19 тис. державних актів на землі приватної власності, 13,3 тис. договорів оренди, 31 тис. земельних ділянок. Крім цього, в рамках реалізації проекту Світового банку, зареєстровано та видано безкоштовно 15,9 тис. державних актів на земельні частки (паї).

Вже майже півтора року вся система земельних ресурсів не тільки в області, але й в Україні в цілому працює над систематизацією і об’єднанням всієї накопиченої з 1991 р. інформації для виконання Закону України «Про державний земельний кадастр», впровадження сучасного обліку та управління земельними ресурсами, забезпечення та захисту конституційних прав громадян. До кінця року в органах земельних ресурсів планується впровадження кадастрово-реєстраційної системи, яка дозволить значно спростити і прискорити оформлення документів на землю для фізичних та юридичних осіб.