Ліга експертів не має наміру брати участь у ріелторському меморандумі

Експерти відмовилася брати участь в ріелторському меморандумі.

Ліга експертів України відправила Ріелторської палати України (РПУ) офіційний лист, в якому заявила, що виходить з переговорного процесу щодо підписання меморандуму проти розробленого Міністерством економічного розвитку і торгівлі законопроекту “Про особливості ведення ріелторської діяльності“.

Про це повідомив віце-президент Ліги експертів України по ринку нерухомості Володимир Винокур.

“Ліга експертів України не проти регулювання законодавством ріелторської діяльності. Але тільки після того, як законопроект буде узгоджений з усіма учасниками і операторими ринку нерухомості України, затверджений і винесений на подальше обговорення”,— уточнив Ст. Винокур.

На думку Ліги експертів, галуззю повинна керувати саморегулююча ріелторська організація, так як вона точно знає, що потрібно ринку в певний період.

Нагадай, Ріелторська палата України запропонувала ряду галузевих організацій підписати меморандум проти розробленого Мінекономрозвитку законопроекту “Про особливості ведення ріелторської діяльності” на підтримку законопроекту №8781 “Про ріелторську діяльність”. Однак Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) заявляла, що не підтримає меморандум. А Гільдія ріелторів України висловлювалася проти законодавчого регулювання ріелторської діяльності.

Законопроект “Про особливості ведення ріелторської діяльності” знаходиться в стадії доопрацювання. Він опублікований на сайті Мінекономрозвитку для громадського обговорення. В робочій групі по розробці даного законопроекту брали участь представники АФНУ.

Законопроект №8781 “Про ріелторську діяльність” від 7 липня 2011 року зареєстрував у парламенті депутат від фракції Партії регіонів Ігор Прасолов. У розробці цього документа брали участь представники РПУ та Союз фахівців з нерухомості України (ССНУ).