Київська нерухомість кредитна весна 2012

З приходом весни ринок столичної нерухомості поступово оживає.

Євро-2012 наближається до нас своїм футбольним шляхом, а життя йде своїм. І ринок київської нерухомості поступово знаходить спільну мову з покупцями.

Просто і забудовникам і покупцям окрім як йти назустріч один одному і йти більше нікуди…
Так, можливо наближення Євро 2012 кілька збільшить кількість угод на вторинному ринку під оренду квартир, але на цінах первинного ринку і на загальному ринку київської нерухомості це навряд чи позначиться.

Набагато сильніше на ринок повинні вплинути банкіри і забудовники. Перші поступово збільшують іпотечні пропозиції, все більше віддаючи перевагу «адресні» варіанти під конкретного забудовника. А другі пропонують все більше варіантів розстрочки безпосередньо від забудовника. Так що, як стверджують експерти, оскільки число банків, реально видають кредити в Києві на житло, буде зростати, то забудовники будуть змушені пропонувати більш вигідні варіанти розстрочки, щоб конкурувати з банківськими кредитами.
Все це повинно підігріти весняним теплом ринок київської нерухомості.

Що ж говорять з цього приводу експерти? На сайті «Аргументів і Фактів» (Україна) ще восени експерти висловилися з цього приводу досить обережно.

Фінансовий директор компанії «Созидатель» Станіслав Плескачевскій. – Сьогодні до придбання житла в іпотеку люди підходять дуже обережно і серйозно. І умови, як ми вже зазначили, залишаються суворими. С. Плескачевскій вважає, що виною тому – побоювання після кризи. Тобто банки, звичайно, змушені йти на активні операції (в цьому, власне, суть їх роботи), але при цьому низькі ставки поки що не можуть запропонувати.

Оскільки кредитувати новобудови банки не поспішають, забудовники дедалі активніше розвивають продажу в розстрочку. Як говорить керівник Департаменту маркетингу та реклами ЖК «Паркове Місто» & ЖК «Комфорт Таун» компанії «К. А. Н. Девелопмент» Олександр Немтирев, поки що йдуть на цей крок далеко не всі, та марно. На його думку, сьогодні покупцеві потрібно допомогти. Необхідно пропонувати більш або менш прийнятні умови придбання первинної нерухомості – такі, які на практиці виявляться посильними для середньостатистичного українця. І люди будуть купувати. Тільки так забудовники можуть утриматися на ринку. Однак і у випадку розстрочки є деякі нюанси.

– Перевагою кредиту від забудовників є невеликі ставки і лояльний підхід до оцінки платоспроможності позичальника. Недоліком є неможливість вибору. Тобто розстрочку можна отримати тільки у того позичальника, у якого клієнт буде купувати квартиру, – говорить віце-президент бізнесу «Персональні фінанси» ПАТ «Діамантбанк» Ганна Ткаченко.

Крім того, на відміну від банків давати тривалі розстрочки забудовники не хочуть, так що акумулювати кошти для виплат доведеться дуже швидко.

Отримати розстрочку на купівлю житла на первинному ринку можна при наявності 30-50% початкового внеску, найчастіше під 0% річних. Виплачувати треба нерідко протягом 1 року або ж до моменту здачі житла в експлуатацію. Лише поодинокі компанії пролонгують виплати на декілька років після того, як вручені ключі новоселам.

У будь-якому випадку у тих, кого цікавить покупка квартири в кредит в Києві виходить є вибір, практично як про раків у Карцева. Або дорожче у банкірів, але до завтра, або дешевше у забудовників, але до сьогодні.